MİRZA O ANKETİ NASIL GÖRDÜ? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

MİRZA O ANKETİ NASIL GÖRDÜ?

Paylaş
 
Bandırma Gazete yazarı Ozan Ertuğrul bugünkü köşesinde hafta sonu Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın açıkladığı CHP’nin son anketine ilişkin görüşlerini okuyucaları ile paylaştı.
İŞTE ERTUĞRUL’UN “MİRZA O ANKETİ NASIL GÖRDÜ?” YAZISI
Geçtiğimiz Pazar günü Bandırma Belediye Başkanı Sayın Dursun Mirza, Bandırma’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bu toplantıda yapılan açıklamalar basında elbette geniş yer buldu. Sayın Mirza özetle; CHP Genel Merkezinin Bandırma adayını açıklamakta geç kalmadığını, Ayvalık’taki anketlerin henüz tamamlanmadığını, Genel Merkezin Ayvalık ve Erdek ile beraber Bandırma’yı açıklamak istediğinden bahsetti.
Keşke Ayvalık ile Bandırma’nın ne ilgisi olduğunu CHP Genel Merkezinden biri açıklasa da biz de öğrensek. Anket sonucu belliyse neden bu gerilim tırmandırılıyor? Ancak can alıcı kısım kimsenin dikkatinden kaçmadı. Mirza “Yapılan anketleri gördüm. Açık ara öndeyim. Hatta benden sonra gelen isim bir CHP’li değil. Dolayısıyla diğer aday adaylarından çok öndeyim” dedi.
Aday gösterileceğine dair şüphesinin olmadığını vurguladı. Herkesin aklındaki soruyu Bandırma Şehir Gazetesinden Cemal Vural Atabey sordu; “Siz bu anketlerin sonuçlarını nasıl öğrendiniz?” Başkan Mirza’nın verdiği yanıt oldukça düşündürürcü; “Kişisel ilişkilerim sayesinde.” CHP’de işlerin ahbap-çavuş ilişki ile yürüdüğünü biliyoruz. İşe gelince ‘tüzük var, yönetmelik var’ diye ortalığı yıkanlar işlerine gelince ‘yok öyle bir şey, ben öyle bir şey demedim’ savunmasına geçerek kendilerini komik duruma düşürdüklerine defalarca tanık olduk.
Demek ki CHP Genel Merkezinde de işler böyle yürüyor. Ahbap-çavuş ilişkisi… Yani kişisel ilişkileriniz varsa böylesine önemli bir konuda hakkınızda yapılan anketi görebiliyorsunuz. Peki, bu ne kadar doğru? Diğer aday adaylarının bu konuda günahı ne? Eğer Sayın Mirza bu anketin sonuçlarını daha Cumhuriyet Halk Partisinin en yetkili kurullarından biri olan Parti Meclisi üyeleri bilmeden öğrenebiliyorsa diğer aday adaylarının da hakkı değil mi?

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın dahi “O anketleri ben bile görmedim” diyor. Bu anketleri Dursun Mirza’ya göstermek ne kadar etik? “Hak-Hukuk-Adalet” sloganıyla Ankara’dan İstanbul’a yürüyen bir Genel Başkanın partisinde bu savunulacak bir durum değil. Eğer Sayın Mirza’ya bu anket gösteriliyorsa sadece Bandırma özelinde değil, tüm aday adaylarının kendileri için yapılan anketlerin sonuçlarını görme hakkı doğmuştur. Kokuşmuşluk aşağıdan en tepeye kadar hakim. Bu düzende sesini biraz yükseltip gerçeği haykıranlar anında dışlanıyor, muhalif damgası vuruluyor. Ülkeyi yönetmeye talip bir parti daha kendi içerisinde birliği sağlayamazken, kendi içinde adaletini, doğruyu sağlayamazken bu iş nasıl olacak?

OZAN ERTUĞRUL

Bandırma Gazete

METİN OK VE OZAN ONUR’DAN “ANKET” AÇIKLAMASI

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.