MİLLİ İRADEYİZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

MİLLİ İRADEYİZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Borsa Başkanı Sezgin, ” Zaman zaman duyuyoruz Borsalar Odalar ne iş yapar diyorlar. Biz bölgemizi her platformda tanıtmak , istihdama katkı sağlamak için büyük uğraşlar veriyoruz.

Bandırma Ticaret Borsası Genişletilmiş Kurul toplantısı Eken Prestige Hotel de gerçekleştirildi.Toplantıya Borsa üyeleri , Kadın Girişimciler ve Genç girişimciler kurulu üyeleri katıldı.

Toplantı Bandırma Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek’in kısa konuşmasıyla başlarken, Tunçbilek, ” Bu toplantıların amacı üyelerimizin sorunlarını dinlemek onlara çözümler üretmek ve üyelerimizin önerilerini almak” dedi.

Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin  2016 yılına ait faaliyet raporunu içeren bir sunum gerçekleştirdi. Borsa Başkanı Sezgin, ” Zaman zaman duyuyoruz Borsalar Odalar ne iş yapar diyorlar. Biz bölgemizi her platformda tanıtmak , istihdama katkı sağlamak için büyük uğraşlar veriyoruz. Kadın Girişimcilerimizin gerçekleştirdikleri kurslar neticesinde 3 katılımcımız kendi iş yerlerini açtılar. Bunlarında dışında hububat laboratuvarımız bölgenin en güvenilir labovatuvarı oldu ve uluslararası düzeyde akredite edildi. ” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Sezgin, ” 15 Temmuz gibi inanılmaz bir darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kaldık. Ülkemiz adeta uçurumun kenarından döndü. Bu süreçte de biz Bandırma Ticaret Borsası olarak başından sonuna kadar hep birlikte milli iradeden yana olduk, demokrasi nöbetlerinde de en öndeki yerimizi aldık. 2016 hem ekonomik hem terör hemen hemen her anlamda ülkemiz için zor bir seneydi. Biz Bandırma Ticaret Borsası olarak baktığımızda bu şartlar altında iyi bir yıl geçirdiğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

2017 Yılında ki hedeflerinden söz eden Sezgin, ” Lisanslı Depoculuk ve Ürün İhtisas Borsacılığının 2017 yılında ki öncelikli hedefimiz olduğunu söyleyebiliriz. Lisanslı depoculuk 5300 sayılı Tarım ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu 17.02.2005 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu sistem , depolamaya uygun nitelikte ve standardize edilebilmesi mümkün olan tarım ürünlerinin sınıf ve kalitelerinin yetkili sınıflandırıcı olarak isimlendirilen laboratuvarlarca belirlenmesini, modern altyapıya sahip sağlıklı ortamlarda depolanmasını ve bu ürünlerin ticaretinin ürünün mülkiyetini temsil eden ürün senetleri vasıtasıyla ; uluslararası alanda  da faaliyet gösterebilecek nitelikteki ürün ihtisas borsasında yapılmasını öngören bir sistemdir.” dedi.

Sezgin 2016 yılı verilerine göre, ” Elektronik satış salonunda toplam 3500 adet ürün işlem görürken, 40.000 ton ürün işlem gördü ve yine elektronik satış salonunda 43 Milyon TL’lik işlem gerçekleştiğini ifade etti.

Sunumun ardından geçilen akşam yemeğinin ardından toplantı sona erdi.

KAYNAK: İlk Haber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.