MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ASLAN'DAN BASIN AÇIKLAMASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ASLAN’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Paylaş
 

Bandırma’nın İlçe Milli Eğitim Müdürü son günlerdeki okullarla ilgili iddialara yanıt verdi.

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin düşük puanlarla ilçedeki okullara yerleştirildiğine yönelik iddialara ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından MEB nakil başvurularının alındığının anımsatıldığı açıklamada “10 Ağustos’ta 2. nakil sonuçları ilan edildi. Sınavla ve yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurmaları hâlinde yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde komisyonca yerleştirilecektir” denildi.

-Kayıtlara sisteme otomatik olarak yapılıyor
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtlarının açık liseler hariç olmak üzere sistem tarafından otomatik olarak yapılacağının altının çizildiği açıklamada “Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e¬okul.meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup sonuç bilgilerinde kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir. Yatılılık başvuruları ile ilgili olarak, örgün resmî ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerden öğrenimlerine yatılı olarak devam etmek isteyenler pansiyonlu okullarda doğrudan okul müdürlüğüne, pansiyonu bulunmayan okullarda ise il/ilçe yatılılık ve bursluluk komisyonlarına belgeleri ile birlikte 26-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında saat 17.00′ ye kadar müracaat edeceklerdir. Okul yatılılık ve bursluluk komisyonlarınca yatılı olarak öğrenci yerleştirme işlemleri 06 Eylül 2019 tarihine kadar tamamlanarak ilan edilecektir. Pansiyonlarda kalan boş kontenjanlara il/ilçe yatılılık ve bursluluk komisyonlarınca 26-29 Ağustos 2019 tarihlerinde alınan öğrenci müracaatları değerlendirilerek 09 Eylül 2019 tarihinde yatılılığa yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır. İOKBS sonucu burslu okumaya hak kazanan öğrenciler de kayıt yaptırdıkları/öğrenim gördükleri okul müdürlüğüne en geç 30 Eylül 2019 tarihi saat 17.00’ye kadar müracaat edeceklerdir” ifadeleri kullanıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.