MİLLETVEKİLİ HAVUTÇA VE PEKEL BASIN TOPLANTISI YAPTI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

MİLLETVEKİLİ HAVUTÇA VE PEKEL BASIN TOPLANTISI YAPTI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, 22. Dönem Milletvekili Sedat Pekel, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay parti binasında basın toplantısı düzenlediler.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunarak, askeri hava alanını sivil trafiğe açma konusunda çalışmalarda bulunduklarını belirterek, Ankara Bandırma arasında uçak seferlerini başlatmak istediklerini ifade etti.

CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay ve geçmiş dönem milletvekilliği yapmış Sedat Pekel, BŞB Meclis üyesi Selim Panç ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı basın toplantısında ilk sözü İlçe Başkanı Atilla Atakay aldı. Çok sık ve düzenli toplantılar yaparak seçim hazırlıklarına başladıklarını belirten Atakay “ Her Türk gibi ordumuzun Afrin’de başarılı olmasını istiyoruz. Ülkenin bekası için zorunlu olan bu operasyonun yanında yer alıyoruz. Ancak bölgede güç dengeleri hızla değişiyor. Kimin arkasında kim var i belli değil. Umarım birileri Türkiye Cumhuriyetini orada aldatmaz.

Parti tabanının görüşlerini almak için Balıkesir turuna başladığını söyleyen CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça “Davutoğlu döneminde başlayan yanlış Suriye politikalarının Türkiye Cumhuriyetinin başına ne sorunlar açtığını görüyoruz. Bu yanlış politikalar yüzünden Orta doğu bataklığına sürüklendik. 3,5 milyon Suriyeli ülkemize geldi, milyonlarca doları onlar için harcadık. Terör örgütlerinin sınır tehditlerini kabul edemeyiz. Tüm askerlerimizin Afrin’den sağ salim dönmesini diliyorum. Orada kiminle savaştığımız belli değil. Silahları ABD veriyor. Peki, Kürecik ve İncirlik kime hizmet veriyor sormak istiyorum. Suriye politikalarımızı değiştirmeli ve Suriye Merkezi hükümeti ile anlaşma yoluna gitmeliyiz. Orta doğu bataklığında ABD ve Rusya’nın maşası olmamalıyız.

Hükümetin KHK ile yürürlüğü soktuğu Taşeron uygulaması çalışanlara kadro verme yerine işten atılmalarına neden oluyor. Açlık sınırında çalışan gençlerimiz çağdaş köleler durumuna düştü. Bu çıkarılan yasa ile Balıkesir Büyükşehir belediyesinden 70 işçi işten çıkarıldı. İnsanların ekmekleriyle oynamayın.
OHAL ile yönetilmeye başlanan ülkede TBMM tamamen devre dışı kaldı. Hükümetin aldığı kararları kimse denetleyemiyor. Atatürk’e verilmeyen yetkiler şimdi Cumhurbaşkanına verildi. OHAL derhal kaldırılmalıdır. Buradan soruyorum rüşvet aldıkları Amerika mahkemelerinde tescillenen eski Bakanların mal varlıklarına el koyacak mısınız? Afrin Operasyonunun arkasına saklanarak Man Adası hesapları kapatılamaz. Belediye Başkanlarını, Başbakanı ve Bakanları mal varlıklarını açıklamaya davet ediyorum.”

CHP olarak yerel siyasetin de gündemini belirlemek istediklerini ifade eden Namık Havutça “ Bandırma Askeri Hava alanının sivil hava trafiğine açılması konusunda Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü ile görüşmelere başladık. Olaya çok olumlu yaklaştılar. Birçok şehrin kesişim noktasında bulunan Bandırma’nın Ankara ile daha hızlı ulaşımını sağlayacağız. Bandırma Ankara arasında uçak seferlerinin başlaması yönünde çabalarımız karşılık bulacak.

Parkomat uygulamalarına karşı çıktık. Bandırma sokakları sadece Bandırmalılarındır. Bu konuda birçok dava açılarak parkomat uygulamasının yasal olmadığı yönünde mahkeme kararları alındı. Ben bu uygulama için Cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulundum. Sonucu hep beraber göreceğiz.

Eti Maden işletmeleri bünyesinde bulunan Sülfürik asit Fabrikasında sıkıntılar yaşanıyor. Ancak bu sıkıntıların sebebi ne çalışanlar ne de işveren tarafı. Türkiye’de her taşın altından çıkan Cengiz Holding vermeyi taahhüt ettiği piriti vermeye yanaşmadığı için fabrika durabilir. Buda yüzlerce çalışanın mağdur olması demektir. Bu konuda Petrol İş Sendikası ile beraber çalışma içindeyiz. Ankara’ya giderek sorunu çözmeyi umuyoruz. “ dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.