MİLLETVEKİLİ AYDEMİR: KADINLAR SİZE ALLAH’IN EMANETİDİR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR: KADINLAR SİZE ALLAH’IN EMANETİDİR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Milletvekili Aydemir Kadınlar Günü mesajında kadınların önemine vurgu yaptı. Günümüz aile düzeninde önemli bir yer tutan kadınlara Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) “Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz! Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız” buyurmuştur.

ALLAH’IN EMANETİ KADINLARIMIZIN KUTSALLIĞININ KANITI: 8 MART

Kadınlar Günü’nün Birleşmiş Milletler tarafından verildiğinin altını çizen milletvekili Aydemir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de kutlandığını vurguladı. Milletvekili Aydemir, “Dünya Kadınlar Günü’nün kökleri, işçi hakları hareketlerine dayanıyor ve 8 Mart Birleşmiş Milletler tarafından da Dünya Kadınlar Günü olarak kabul ediliyor.” dedi.

“Dünya Kadınlar Günü’nde, kadınların toplum içerisinde, siyasette ve iş hayatında elde ettiği başarıları kutlanıyor” diyen milletvekili Aydemir şunları kaydetti:

“Aynı zamanda 8 Mart’ın kökleri hala sesini duyuruyor. Kadınlar Günü’nde cinsiyet eşitsizlikleri vurgulanıyor ve protestolar düzenleniyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’ın vurguladığı gibi ‘Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allah’tan korkunuz! Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız’ ama maalesef hala günümüzde Allah’ın emaneti olan kadınlarımız hak ettikleri değeri göremiyorlar. Allah’ın emaneti olan kadınlarımıza AK Parti Hükümeti olarak bir nebze de olsa kadınlara hak ettikleri değeri veriyor ve kadınların siyasi yaşamdaki sayısını, etkisini ve gücünü arttırdı. AK Parti olarak kadın milletvekili sayısını artırarak kadın siyasi hayattaki ülkedeki temsil gücünü kuvvetlendirdi. Çünkü kadının kutsallığının kanıtı tüm dünyada kabul edilen 8 Mart Kadınlar Günü’nün varlığıdır.”

KADIN, KORUNMASI VE SEVİLMESİ GEREKEN KUTSAL VARLIKTIR

“Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı” diyerek kadınlara verilen önemi vurgulayan milletvekili Aydemir son olarak şunları dile getirdi:

“En kıymetli varlık olan kadınlar hayatımızın enerji kaynağı, hayatımızı kolaylaştıran sihirli el, başarılarımızın ve mutluluklarımızın gizli kahramanlarıdır. Hayatımıza yön veren, hayatımızı kolaylaştıran hatta bizi var eden kadına tekme hakkına sahip olan tek canlı karnındaki bebeğidir. Onun dışında hiçbir canlı kadına el kaldıramaz, kaldırmamalıdır. Kadının korunması, sevilmesi ve baş tacı edilmesi gerektiği Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) tarafından da vurgulanmıştır. Kadına el kaldıranı Allah affetmez ve affetmeyecektir. Kadın şiddetinin ve cinayetlerinin son bulduğu 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlamak umuduyla kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin.”

Bir önceki yazımız olan CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKIN: ÖMER SEYFETTİN, GÖNEN’İN, TÜRKİYE’NİN BİR DEĞERİDİR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.