Milletvekili Ahmet Akın’dan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Verilen Cezaya Tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen ceza ve siyasi yasak kararına tepki göstererek, “16 milyon İstanbullunun iradesine de mi yasak koyacaksınız? Yetmedi 84 milyon vatandaşımızın iradesine de mi yasak koyacaksınız? En büyük ahmaklık bu değil de nedir? Hiçbir belediye başkanımızı; hiçbir partilimizi size yedirmeyiz” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda 2023 yılı bütçesi üzerine yaptığı konuşmada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen karara sert tepki gösterdi. AK Parti’nin yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğiz diyerek iktidara geldiğini söyleyen CHP’li Akın, bugün iktidarın kendisinin yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklara dönüştüğünü ifade etti.

‘84 MİLYONA DA MI YASAK KOYACAKSINIZ?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, şunları kaydetti:

“İşte yasağın son örneği; İmamoğlu’na talimatla verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararı. Buradan soruyorum: 16 milyon İstanbullunun iradesine de mi yasak koyacaksınız? Yetmedi 84 milyon vatandaşımızın iradesine de mi yasak koyacaksınız? En büyük ahmaklık bu değil de nedir? Hiçbir belediye başkanımızı; hiçbir partilimizi size yedirmeyiz.”

‘BU KARAR EN BÜYÜK AHMAKLIKTIR’

CHP’li Akın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşünün devam ettiğini belirterek, “Maltepe’de adalet yürüyüşü bitti sananlar büyük yanılgı içindeler. Adalet yürüyüşümüz Saraçhane’den devam edecek” diye konuştu. Genel Kurul’daki iktidar milletvekillerine seslenen CHP’li Akın, “Siz rahatsız değil misiniz? Böyle mi milli iradeyi savunuyorsunuz? Bu karar karşısında tepki göstermeyenler darbeci zihniyete sahiptir. Bu karar ahmaklık değil de nedir? En büyük ahmaklıktır. Daha İstanbul seçimini hazmedemeyenler, 6 ay sonra iktidara kaybedecekler. O zaman ne yapacaksınız? Bu ülkeye ya adalet gelecek, ya adalet gelecek” değerlendirmesinde bulundu.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Milletvekili Ahmet Akın’dan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Verilen Cezaya Tepki

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x