MHP'Lİ BAKKAL: "BİZ BİRBİRİMİZİ TANIYORUZ" | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

MHP’Lİ BAKKAL: “BİZ BİRBİRİMİZİ TANIYORUZ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

MHP Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal Bandırma ve ülke gündemi ile ilgili İlk Haber Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Bandırma Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını değerlendirerek açıklamalarına başlayan Bakkal, ” Bandırma Belediye Meclisi toplantılarına yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte eksiksiz olarak katılmaya gayret ediyoruz. Nitekim yaşadığımız yer Bandırma . Bandırmada nelerin konuşulduğunu nelerin gündeme alındığını ve nasıl sonuçlandığının canlı şahidi olmak zorundayız önceliğimiz bu. Ayrıca 3 belediye meclis üyesi arkadaşımız da kendi görüşlerini,teşkilatımızın görüşlerini aktarıyorlar. Bandırmanın lehine olacak her olayda da destek olduklarına canlı şahit oluyoruz. Öncelikle Bandırma’nın lehine olacak her olayda Milliyetçi Hareket Partisinin katkısı mutlaka vardır. Bizlerde elimizden geldiği kadarıyla Belediye meclis toplantılarına katılarak canlı olarak takip etmekteyiz.” dedi.

Son katıldığımız Şubat ayı belediye meclis ayı toplantısında gündemde ki  konular bütün maddeler oy birliği ile geçti. Belediye Başkanınında ifadesi ilk defa böyle bir toplantının yaşandığı. Demek ki lehte olabilecek konularda bütün belediye meclis üyeleri olumlu oy verebiliyor. Önümüzde ki günlerde gündemde olan bir Cin çukuru projesi var. Onunla ilgili de anıtlar yüksek kurulundan görüş geldikten sonra ihaleye çıkacak. Onuda yakından takip ediyoruz. Eğer hemşehrilerimizin lehine olacak bir projeyse bizde Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak mutlaka olumlu görüşlerimizi ifade ederiz.” dedi.

Anayasa değişikliği ile ilgili referandum tartışmalarında AK Parti ve CHP kanadının birbirlerini terör örgütü ile ilişkilendiriyor olmasına ve yaşanan gergin atmosfere de değinen Bakkal, 339 kabul oyuyla meclisten geçen değişiklik paketi dün itibariyle sanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştı. Zannedersem bir veya iki gün içinde imzalanıp yüksek seçim kurulu tarafından bir tarih belirlenerek referandum sürecine geçilecek. Şimdi burada bir gerilim söz konusu. Bizi idare eden yürütmenin başındaki kişiler başta olmak üzere siyasi iradelerin evet hayır kelimelerini ön plana çıkarak bir gerilim oluşturma çabası içinde olduklarını görüyoruz.   Kimin haklı kimin haksız olduğunu vatandaş takdir edecek. Türk milleti referandum günü sandığa gidecek ve tercihini yapacak.’’ Dedi.

Hepimiz birbirimizi çok iyi biliyoruz diyen Bakkal, ‘’ Geçmişte yaşadıklarımız hafızamızda  kimin terörle iş birliği yaptığı,  kimin teröristlerle yol arkadaşlığı yaptığı,  kimin destek verdiği veya kimin vermediğini Türk milleti gayet iyi biliyor. Bunu ön plana çıkararak dünü kurcalayarak bugünü değerlendirip yarınlar üzerinde plan yapmak son derece yanlış ve tehlikeli. Biz hepimiz birbirimizi biliyoruz aslında. Burada asıl olan yapılacak anayasa değişikliğinin ne getirip ne götüreceğini tartışıp Türk milletinin önüne bir programla planla çıkabilmek. Buda Milliyetçi Hareket Partisi olarak değerlendirecek olursak biz önümüzde ki günlerde sahaya çıkıp neden evet dememiz gerektiği konusunda haklı gerekçelerimizi açıklayacağız. Tabi burada takdir Türk milletinin . Önemli olan bu arada insanları kırmadan kırılmadan fazlada  yayı germeden bu süreci tamamlamak. Herkesin bir oy hakkı var illaki herkesin bir çevresi etkileyebileceği arkadaşları akrabaları var. Ama bunu yaparken kimseyi suçlamadan kimseyi kırmadan ve kırılmadan bu süreci tamamlamak önemli olan bu. ‘’ ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.