MHP'DEN DAVUTOĞLU'NA TEPKİ | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

MHP’DEN DAVUTOĞLU’NA TEPKİ

Paylaş
 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde kendilerine koalisyon teklif etmediğini iddia etti.

MHP ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki polemik devam ediyor. İlk olarak Bahçeli’nin Davutoğlu’na Kerkük çıkışıyla başlayan karşılıklı açıklamalarda taraflar birbirlerine sert söylemlerde bulundu.

DAVUTOĞLU KOALİSYONDAN KAÇMAKLA SUÇLAMIŞTI
Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri sonrası MHP’nin koalisyon kurmaktan kaçtığını iddia etmişti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CNN Türk’te yayın gerçekleştiren Hande Fırat’a reklam arasında açıklamalarda bulundu.

Semih Yalçın, Davutoğlu’nun söylediğinin aksine 7 Haziran seçimlerinden sonra kendilerine koalisyon teklif etmediğini belirtti.

“SUÇ MHP’NİN ÜZERİNE ATILDI”
Yalçın’ın açıklamaları şöyle: “Koalisyon teklif edilmediği gibi, seçimlere gidileceği anlaşılınca MHP’nin üzerine suç atıldı. Bu iş bitti, seçime gidiyoruz denildi. Orada bizim muhattabımız Davutoğlu değil Erdoğan’dı. Davutoğlu zorlayacak olursa, defterler açılırsa çok zorda kalır.”

KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNİ GERÇEKLEŞTİREN AK PARTİLİ ÇELİK’TEN CEVAP
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik bu açıklamanın ardından canlı yayına bağlanarak MHP’nin iddialarına cevap verdi. “Sayın Başbakan ile yaptığımız görüşmelerde, hem CHP ile hem de MHP ile, ana amacımız koalisyon kurmaktı. O gün o toplantıda MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin AK Parti’ye bakışı çok farklıydı. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok sert ifadeler kullandılar. O gün MHP’nin koalisyondan yana bir tutumda hep beraber gördüğümüzü ifade etmek istiyorum. O günün şartları farklıydı. Ben dönemlerine göre konunun değerlendirilmesinin doğru olacağını düşünüyorum.” dedi.

MHP’Lİ YALÇIN TEKRAR CEVAP VERDİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Çelik’e cevap vermek amacıyla canlı yayına bağlanarak açıklamalarda bulundu: “Sayın Genel Başkanımız, AKP-CHP-HDP bir araya gelip koalisyon kurabilirler dedi. Biz karşıydık ama halkımızın oyları neticesinde böyle bir tabloya gelindi.

Bizimle görüşmeye geldiklerinde sosyal bölünmeyi kaldırmak adına AKP-CHP görüşmesinin olumlu olacağını söyledi. MHP bunun faydalı olacağını ifade etmesine rağmen Sayın Başbakan Davutoğlu, CHP ile meydana gelen görüşmelerde bir sonuç alamadığını son bir defa MHP ile görüşeceğini söyledi. Ancak bu görüşme ciddi bir görüşme değildi. Öylesine bir görüşmeydi. Bize gelirken zaten seçim hükümeti kurulacağını söyledi.

“DAVUTOĞLU ARZU ETMİŞ OLSAYDI KOALİSYON KURULURDU”
Faruk Bey yanlış bilgilendiriyor. Bize ortaya koydukları 4 şartı kabul edip edemeyeceklerini sordu ama Davutoğlu söze girmedi. Sayın Çelik araya girdi. Ancak Sayın Başbakan Davutoğlu’ndan bize böyle bir teklif gelmedi. Sayın Genel Başkanım şurada benim teklifim hazır. İsterseniz çantayı açalım dedi. Davutoğlu arzu etmiş olsaydı koalisyon kurulurdu.”

Bir önceki yazımız olan ERDOĞAN O BAŞKANLARI YENİDEN UYARDI! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.