MHP BANDIRMA İLÇE BAŞKANI BOZKURT'TAN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

MHP BANDIRMA İLÇE BAŞKANI BOZKURT’TAN İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

23 nisan 1920de tarihin akışını değiştiren Bozkurt yürekli Türklerin tarih sahnesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti diye sonsuza kadar yaşayacak yeni devletimizi kurdukları ve tüm dünya ya bağımsız ve özgür olarak bu coğrafyada ilelebet Var olacağımızı tescil ettiğimiz 12 Mart 1921 tarihinde TBMM de kabul edilen “İstiklal Marşı”mızın kabulünün 100. yıldönümünü kutluyorum.

Türk milletini öz vatanında boğmak isteyen emperyalistlerin 100 sene önceki heva ve hevesleri bugünde aynen devam etmekte Aziz vatanımızın ve yüce milletimizin İstiklal ve istikbali üzerine oynanan hain girişimler ve saldırılar şiddetini artırarak devam etmekte…
Bizler içerde çeşitli siyasi hesaplar yaparken batılı sözde dostlarımız bizi yok etme peşinde ;Doğu Akdeniz’de, Libya’da Suriye’de ve Irak’ın kuzeyinde ve Yunan sınırında yığınaklar yapmakta adım adım yaklaşan bir boğma hareketinin fitilini ateşlemekteler.

En son Hristiyanların Katolik liderinin Irak ziyaretinde sözde yönetimin bastırdığı pullara hala 100 sene önceki vilayeti sitte yi dahil ederek geleceğin Ermenistan büyük İsrail ayağının sözde Kürdistan’ını kurma hedeflerinden asla vazgeçmediklerini bir kez daha göstermekteler…
Bu oyunu bizler biliyoruz “Avrupalı sana çoktan beridir diş biliyor-önce parçalamak sonra da yutmak diliyor” diye İstiklal şairimiz Akif’in dilinden hatırlıyoruz. Bu oyunu bozacak ,bu kuşatmayı yaracak kudrette olduğumuza tarih şahittir. Bu kudret damarlarımızda dolaşan “kan”da mevcuttur.

Bu vesile ile bu Aziz vatanın temellerini atan başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.” Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın.” diyen İstiklal şairimizi bir kez daha rahmet le yad ediyor bize düşmanlık besleyen dahili ve harici bedhahlardan yine bu yüce Türk milletinin azim ve karanlığıyla kurtulacağımızı bildiriyor bütün kamuoyuna saygı ve selamlarımı sunarım.

Ne mutlu Türküm diyene…

Bir önceki yazımız olan ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİ BALIKESİR'DE başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.