MEZARLIKLAR HEM İLAÇLANIYOR HEM TEMİZLENİYOR | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

MEZARLIKLAR HEM İLAÇLANIYOR HEM TEMİZLENİYOR

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı sorumluluk sahasındaki mezarlıklarda yapılan ilaçlama faaliyetleri tüm hızıyla sürüyor. Yapılan çalışmalara ilişkin dün sabah saatlerinde Başçeşme Mezarlığı’nda düzenlenen organizasyon ile yapılan çalışmalar anlatılırken, 20 ilçede devam eden ilaçlama işlemlerine ara vermeden devam edildiğinin altı çizildi.

Tanıtıma Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Daire Başkanları katıldılar. Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, bu tür çalışmalara büyük önem verdiklerini dile getirerek özetle şunları söyledi; “Dünden bugüne insanoğlu doğar, büyür ve ölür. Dinimize göre kabir ziyaretleri ve kabristanların temizliği önem arz etmektedir.

Bu kapsamda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde 20 ilçede yürütülen mezarlıkların ot temizliği ve herbisitle ilaçlama çalışmaları 01.05.2018 tarihinden bu yana sürdürülmektedir.

Bu çalışmalarda 25 adet araç, 110 adet akülü ilaçlama pompası, 50 adet ot biçme makinesi ile aralıksız olarak devam etmektedir. Çalışmalarımız Halk Sağlığı tarafından eğitim almış 100 personel tarafından yürütülmektedir. Halkımızın rahat ve huzurlu bir şekilde kabir ziyaretlerini yapmaları amacıyla bundan sonra yaz sezonu, kış sezonu ayrımı yapılmaksızın mezarlıklarımız daimi şekilde temiz olacaktır.

Başkanlığımız tarafından oluşturulan iş programı çerçevesinde Balıkesir il genelinde bulunan 962 mahallemizde bulunan 1.123 mezarlığın hepsinin temizliği ve ilaçlaması ekiplerimiz tarafından yapılacaktır. Balıkesir il genelinde ekiplerimiz tarafından yapılan çalışma sonucunda 17.466.967 m2’lik alanın mezarlık alanı olduğu sonucuna varılmış ve coğrafi bilgi sistemine veri girişleri yapılmıştır.

İşe başlamış olduğumuz 01.05.2018 tarihinden bu yana 20 ilçemizde toplamda 3.187.582 m2’lik alanın ot temizliği yapılarak biyosidal ürünlerle ilaçlama işlemi tamamlanmıştır.

Mezarlıkların temizliğiyle ilgili Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra mahalle muhtarlarımız ve halkımızın destekleri için teşekkür ederim.”

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.