"Meydanları Boş Bırakmayacağız" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“Meydanları Boş Bırakmayacağız”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

İstanbul Kısıklı’daki evinin önünde bekleyen vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişiminin ardından vatandaşlara yaptığı meydanlara çıkın çağrısını yenileyerek “Durmak yok, meydanlardan çekilmek yok. Yani Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi devam edeceğiz. Meydanları boş bırakmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki FETÖ/PDY terör örgütüne mensup bazı askerlerin darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Üsküdar Kısıklı’da toplanan vatandaşlarla hitaben bir konuşma yaptı.
“BUGÜN 9 ŞEHİDİMİZİ EBEDİYETE UĞURLADIK”

“Sevgili vatandaşlarım, hanımefendiler, beyefendiler; sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum” sözleriyle konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün İstanbul’da Fatih Camii’nde ve Marmara İlahiyat Camii’nde 9 şehidin ebediyete uğurlandığını belirtti ve “Mekânları cennet olsun. Rabbim taksiratlarını hasenata tebdil etsin. Ve Sevgili Peygamberimizin Livaül Hamd ismiyle müsamaha sancağı altında toplanmayı bizlere nasip etsin” dedi.

“PLANLARINI BOZMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ülkemizin dört bir yanında bugün şehitlerimizin cenaze merasimleri olduğunu ve hepsinin peygamberlikten sonra en yüce makama uğurlandığın ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Değerli kardeşlerim, sizler zaten çağrıyı yaptığımız andan itibaren meydanlara çıkmak suretiyle, sokaklara çıkmak suretiyle gereken cevabı gerekenlere en güzel şekilde verdiniz. Ama diyorum ki, şu anda yine durmak yok, bunların planlarını bozmaya devam edeceğiz. Çünkü bunlar adeta bir kanser virüsü gibi şu anda bir metastaz dönemindeler. Dolayısıyla uyanık olacağız, birlik, beraberlik içinde olacağız, kardeş olarak inşallah bu ülkemizi asla bunlara kaptırmayacağız. Şimdi bunlar ilk dersi aldılar.”

Şu anda emniyet güçlerinin aynı şekilde birçok yere operasyon yaptığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu operasyonları yapmak suretiyle de bunlara gerekli dersi veriyorlar. Herkes bulunduğu yeri tutsa yeter…” dedi.

İDAM TALEBİ: “SİZİN BU TALEBİNİZİ YOK FARZ EDEMEYİZ”

Vatandaşların “İdam isteriz” sloganları üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “Tüm meydanlarda sizin bu talebinizi artık hükûmet olarak da, devlet olarak da biliyoruz, duyuyoruz. Sizin bu talebinizi biz asla yok farz edemeyiz, demokrasilerde halk ne diyorsa karar odur, bunu da bilmemiz lazım. Kardeşlerim, bu konuyu öyle zannediyorum ki hükûmetimiz ana muhalefetiyle, muhalefetiyle görüşmek suretiyle burada bir karara muhakkak varılacaktır ve bu kararı fazla da geciktiremeyiz. Çünkü bu ülkede devlete darbe yapanlar bunun bedelini ödemek durumundadır, bu iş bu kadar ucuz değildir.”

“DOSTLARIMIZIN TAVRINI GÖRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan gerek Amerika, gerek Batı ülkelere hükümetin yazılı mesajları ve gerekli belgelerin gönderileceğini vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Pensilvanya’daki o zatı, terörist başı Fetullahçı terör örgütünün başı, bunu Amerika Devleti’nden isteyeceğiz ve dostlarımızın da tavrını göreceğiz. Bizden teröristleri istedikleri zaman biz hep gönderdik. Şimdi de biliyorsunuz bunlarla ilgili Millî Güvenlik Kurulu Siyaset Belgesine artık Fetullahçı terör örgütü ismen de girmiştir. Ve şu anda yargının verdiği kararlar birer belgedir, karinedir, şu andaki bu darbe en önemli bir belge, bir karinedir, bunları kendilerine göndermek suretiyle isteyeceğiz. Aynı şekilde Batı ülkelerinde olanları isteyeceğiz, bakalım ne yapacaklar, gönderecekler mi, göndermeyecekler mi? Bunların hepsi bir sınamadır, bu sınamadan kim nasıl çıkacak onu da göreceğiz.”

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emniyet Teşkilatı’na, FETÖ’ye bulaşmamış askerlere ve yargıya teşekkür ederek, “Bu süreç içerisinde dik durdular, eğilmediler, bükülmediler ve gereğini yaptılar. Değerli kardeşlerim, şu andan itibaren de ben yine aynen gereğini yapacaklarına inanıyorum ve işte yasama, yürütme, yargı organlarımızın çok daha koordineli çalışacağına inanıyorum. Hele hele bu darbe girişiminin olduğu bu dönemde gerek anayasa değişikliği konusu, gerekse bu tür darbe girişimlerine karşı atılacak önemli adımlar noktasında bunun partiler arasında bir ortak payda olduğunu görüyor ve tüm liderlerin Parlamentoda o ortaya koydukları birlikteliğin bundan sonra olacağına inanıyorum” dedi.

“BU TAHŞİYE ÖRGÜTÜ ARTIK SON ÇIRPINIŞLARINI YAŞIYOR”

Fetullahçı terör örgütünün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni bombaladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin şöyle sürdürdü : “Bunların vatan diye bir derdi yok, bunların millet diye bir derdi yok, bunların tek derdi, evet, dediğim gibi bunlar tahşiye, tahşiye örgütü bunlar, ama bu tahşiye örgütü artık son çırpınışlarını yaşıyor. İşte bugün polis teşkilatımız Konya’daki aynı şekilde Hava Kuvvetleri’nin olduğu o 3. Ana Jet Üssü’ne de operasyonunu yaptı ve başarılı bir operasyon oldu. Nihai neticeyi şu an henüz almadık. Aynı şekilde bugün konteynerlerle buraya taşınmakta olan silah ve mühimmatlar vardı. Polis teşkilatımız aldığı istihbaratla onları da yakaladı ve onlara el koydu. Yani bunların kaçacakları delik yok. İşte bir helikopterle beraber Yunanistan’a kaçmak istediler. Ve değerli kardeşlerim, hemen ardından Sayın Çipras’la bir görüşmemiz oldu ve kendileri helikopteri hemen veriyoruz ve verdiler, bugün helikopter geldi ve o 8 kişiyle ilgili de 15-20 gün içerisinde onları da size teslim edeceğiz dedi. Kaçacakları delik yok. Kim samimi, kim samimi değil, onları da göreceğiz.”

“MEYDANLARDAN ÇEKİLMEK YOK”

Vatandaşların ilgisine teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu akşam Ankara’ya döneceğini belirterek, “Ama durmak yok, meydanlardan çekilmek yok. Yani Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi devam edeceğiz. Meydanları boş bırakmayacağız. Rabbim, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışından bizleri ayrı koymasın. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.