MEYDANDA SAĞLIK TARAMASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

MEYDANDA SAĞLIK TARAMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği, diyabet ve tansiyon hastalığına farkındalık yaratmak için, Karesi Belediyesi’nin destekleriyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sağlık taraması etkinliği düzenledi, vatandaşların tansiyon ve şekerini ölçtü. 800 vatandaşın ücretsiz olarak kan ve şeker ölçümlerinin yapıldığı etkinliğe katılan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da sağlık taramasına girdi, doktor adayları ile sohbet etti.

GENÇLERİ TEBRİK ETTİ
En büyük hedeflerinin daha sağlıklı ve daha bilinçli toplumlar oluşturmak olduğunu söyleyen Başkan Yücel Yılmaz, “Vatandaşlarımız için bu tür sağlık taramalarına ve eğitim programlarına destek olmaya devam edeceğiz. Bugün burada böyle bir çalışmanın altında imza atan gençlerimizi de ayrıca tebrik ediyorum” diye konuştu.

800 KİŞİNİN ÖLÇÜMLERİ YAPILDI
Balıkesir Tıp Öğrencileri Birliği Halk Sağlığı Direktörü Kadriye Kara, “İnsanları diyabet hakkında bilinçlendirmek için bir faaliyet düzenledik. Gün boyunca yaklaşık 800 kişinin şeker ve tansiyon ölçümlerini yaptık. Bu sayede insanlara ulaşmayı, tıp fakültesinin halka inmesini hedefliyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.