METİN OK KAHVALTILI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

METİN OK KAHVALTILI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Belediye Başkan Aday adayı Metin Ok yerel basınla kahvaltıda bir araya geldi.

Metin Ok, Paşabayır Mahalle Muhtarı Fuat Şentürk ve Mehmet Gökkuş’un vefatını öğrendik “İkisine de Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dilerim.” dedi.

HER ANKETTEN ÖNDE ÇIKACAĞIM

Tanıtım toplantısında basının soru sorma olanağı olmadığı için bugün sizinle bir araya gelip sorularınıza yanıtlar vermek istedim diyen Metin Ok “Adayın belirlenmesi noktasında en sağlıklı yöntemin tüm üyelerin katılacağı ön seçim sistemidir. Anket ve eğilim yoklamaları manipülasyonlara neden olduğunu düşünüyorum. Bandırma’da artık ön seçim olmayacağı belli oldu. Anket de olsa eğilim yoklaması da olsa Metin Ok olarak önde çıkacağıma inanıyorum. Tabi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayının da düşünceleri önemli olacak. Ahmet Akın’ın adaylığı kesin gibi duruyor. Kuşkusuz o da kendi ekibiyle uyum içinde çalışacak adayları tercih edecektir.”

BANDIRMA’YI BANDIRMALILAR YÖNETECEK

Bandırma’yı yönetme konusunda tek başıma hareket etmem söz konusu olmaz, Bandırma’yı hep beraber yöneteceğiz diyen Metin Ok “Bir kişinin her şeyi bilmesi mümkün değil. Muhtarın, STK’ların, işadamlarının ve basının da içinde bulunacağı çalıştayları 3 ayda bir gerçekleştireceğiz. Bandırma Belediyesinin yapacağı projeler bu çalıştaylardan çıkacak. Tüm icraatlarımız şeffaf olacak. Tüm ihalelere açık olacak. Bandırma’nın gelirleri Bandırmalılara geri dönecek. Net olarak söylüyorum, Bandırma’yı Bandırmalılar yönetecek.

Ben bir makam için aday olmadım. Aday olamazsam işime döner, partimde siyaset yapmaya devam ederim. Herhangi bir yedek makam istemem. Yola çıktığım arkadaşlarımı mahcup etmem. Ben bandırma Belediye Başkanlığına adayım. Kadromda konularında uzman, teknik elemanlar yer alıyor. Belediyeyi işlerinde uzman arkadaşlarımla beraber yöneteceğiz. Aday olursak ilçe örgütü ile beraber meclis adaylarımızı belirleyeceğiz. İyi niyetli olmaları şartıyla herkesle çalışabiliriz.”

MİRZA HAKKINDA KONUŞMAM ETİK OLMAZ

Basının Mirza yönetimi hakkındaki görüşlerini sorması üzerine ben örgütümün disipline her zaman uymuş biriyim ifadelerini kullanan Ok “Ben bandırma’ya hizmet etmek için aday adayı oldum. Dursun Mirza hakkında konuşmam etik olmaz. Parti disiplinine de uymaz. Dursun Mirza Bandırma’ya hizmet etti, katkı yaptı. Kendinse teşekkür ederiz. Bu konuda algı yaratmamak gerekiyor. Aday adaylar birbirleriyle yarışıyorlar, ancak sosyal medyadaki bazı sahte isimler aday adaylarını karalamaya çalışıyorlar. Bu düşünce adaya değil partiye zarar verir.”

ÜRETEN BELEDİYE OLACAĞIZ

Basının sorularını yanıtlamaya devam eden CHP Belediye Başkan aday adayı Metin Ok “Bandırma Belediyesini üreten bir belediyecilik anlayışı ile yöneteceğiz. Ekonomik olarak almayı başaramazsak da satan bir belediye olmak istemiyoruz. Ürettiğimiz değerleri satarak belediyeye gelir getireceğiz. Bir karış toprak görsem orayı yeşil alan yapacağız. Virane durumda olan yapıları temizleteceğiz. Bu binalarda yanlış işler yapılmasının önüne geçmiş olacağız.

Belediyenin işlettiği Sanat Cafe ve Çamlık Cafe gibi yerlerde kar amaçlı işletme mantığı ile yönetmek istemiyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışı ile halkın uygun ücretlerle hizmet almasını sağlayacağız. Bandırma’da eksik olan kreş, engelli bakım evi, huzurevi ve kadın sığınma evlerini Bandırma’ya kazandıracağız. Bu evler tam teşekküllü olacak ve uzaman kişiler görev yapacak.”dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.