MEMURLAR İÇİN TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

MEMURLAR İÇİN TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi ile Birleşik Komu İş Konfederasyonuna bağlı Tüm Yerel Sen arasında, belediyede çalışan memurlar ile ilgili toplu sözleşmenin imza töreni belediye meclis salonunda yapıldı.

İmza törenindeki ilk konuşmayı Tüm Yerel Sen Bandırma temsilcisi Sezer Yıldız yaptı. Ardından Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay konuştu. Gülebay’ın ardından söz alan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “ Tüm zorluklara karşılık çalışanlarımızın hepsini mutlu etmeye çalışıyoruz. Belediye çalışanlarımızı mutlu ederek halka daha iyi hizmet vereceğimize inanıyorum. Ancak duruma bakarak önümüzdeki süreci belirleyeceğiz. Ülke ekonomisi kötü durumda, zor günlerden geçiyoruz. Bandırma Belediyesi olarak da gelirlerimiz Büyükşehir yasasıyla % 40 oranında azaldı. Ancak hizmet verdiğimiz alan ise genişledi. Otogar, balık ve sebze hali, ana caddeler büyükşehre geçti. Ancak mali tablodaki kötü duruma rağmen Bandırma’ya söz verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyoruz.

Attığımız bu imzalarla işçilerimize verdiğimiz %10’luk zamdan sonra memurlarımıza da %13’luk zam yaparak hükumetin verdiği zamlardan daha fazlasını verdik. En düşük verdiğimiz zam 300 TL iken ortalama zam oranımız 376 TL oldu. Bu zamlarla Bandırma Belediyesinde çalışan memurların en düşük maaşı 3063 TL oldu” dedi.

Başkan Mirza’nın konuşmasının ardından Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük’ün konuşmasının ardından imza törenine geçildi.

Memurlarında hazır bulunduğu Belediye Meclis Salonunda toplu sözleşme imzalanması ile tören sona erdi.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.