MEMURLAR DİKKAT..! SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR.. | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

MEMURLAR DİKKAT..! SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR..

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Devlete sızan FETÖ’cüler memuriyetten atılırken,FETÖ’cü ‘abiler’ vasıtasıyla memurların yükselme ve yer değiştirme kararlarını verme dönemi de yeni not sistemiyle bitti.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi 10 binlerce memur ihraç edilirken,memurların terfi ve yer değiştirmelerinde abi kriteri yerine A,B,C ve D notlarından oluşan yeni sistem uygulamaya sokuluyor.Edinilen bilgiye göre,’ Kamu Personelinin Başarılarının Değrelendirilmesine İlişkin Yönetmelik Taslağı’nda uygulamaya geçirilmesi düşünülen,sisteme göre,kamuda çalışan 3.1 milyon kadrolu ve sözleşmeli memur, ‘yönetici’ ve ‘diğer personel’ olarak ikiye ayrılacak.

Altı aylık ile bir yıllık yapılacak değerlendirmelerde ,her bir personele ilişkin ‘ Başarı Değrelendirme Formu ’ doldurulacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarında başarı düzeyi A düzeyi (90-100 puan),B düzeyi (76-89 puan),D düzeyi ise (0-59 puan) olarak kabul edilecek. ‘D’ notu başarısız kabul edilecek.

‘A’ VE ‘B’ YÜKSELTECEK

Birbirini takip eden üç başarı değerlendirmesinde A ve B üzerinde puan alınması,memurların görevde yükselmeleri,görevleriyle ilgili kişisel gelişimlerinin desteklenmesi,yer değiştirme,yurt dışı görevlendirmeleri ve insan kaynakları planlamalarında etkili olacak.

Sözleşmeli personelden başarı puanı,A,B ve C düzeyinde olanlara da,başarı ücreti ödenecek.

C ve D düzeyinde başarı puanı alan memurun eksikliklerinin tespit edildiği alanlarda amir ile personel arasında görüşme yapılarak gelişim planlarının hazırlanması ve uygulanması da zorunlu olacak.Üç başarı değerlendirme döneminin ikisinde başarı puanı D düeyinde olursa,görev veya görev yeri değişikliği gibi tedbirler alacak.

Memurların başarı hesabında kullanılacak puanların yüzdelik ağırlıklarının belirlenmesinde hedef,görev,yetkinlik ve vatandaş memnuniyeti esas alınacak.Vatandaşın puanı yüzde 5 etkili olacak.

Meslekte yetkinliğin oranı yönetici ve diğer personelde değişmek üzere 90’a kadar çıkabilecek.Garez yada gerçeğe aykırı değerlendirme yaptıkları anlaşılan değerlendiriciler de cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak.Vatandaş memnuniyeti personeli değil kurumun başarısı olacak ve yöneticinin başarısını belirleyecek.

Değerlendirme döneminde birden fazla amirle çalışan memur için de son çalıştığı amirinin değerlendirmesi dikkate alınacak.Devlet Personel Başkanlığı kurum ve kuruluşların sonuçlarını takip edecek.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.