MELİH PABUÇCUOĞLU KÖRFEZ'DE BİR İLK OLACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

MELİH PABUÇCUOĞLU KÖRFEZ’DE BİR İLK OLACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Melih Pabuçcuoğlu Bulvarındaki yeni düzenlenme hakkında açıklama yaptı.

Burhaniye’nin batı girişinde Kuvayi Milliye Anıtı ile Karınca Deresi Köprüsü arasında yer alan Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı ile ilgili planlanan proje, A’dan Z’ye tüm hatlarıyla yenilenerek Burhaniye’nin en önemli caddelerinden biri haline gelecek. Körfez’de en çok yeşil alan düzenlemesi yapan belediye olduklarını bildiren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye’mizde 3 buçuk yılda 92 bin 317 metrekare park ve yeşil alan düzenlemesi yaptık. Hemen hemen tüm mahallelerimizde düzenlediğimiz modern ve Burhaniye’nin vizyonuna uygun park ve yeşil alan düzenlemelerimizde spor alanları, oyun alanları, oturma alanları gibi çok yönlü parklar oluşturduk. Melih Pabuçcuoğlu bulvarımız da yapacağımız yeni düzenleme ile Burhaniye’nin cazibe merkezi haline gelecek. Körfezde bu denli çok yönlü bir park ve yeşil alan düzenlemesi ilk olacak” dedi.

TOPLAMDA 24 BİN 200 METREKARE ALAN A’DAN Z’YE YENİLENİYOR

Modern şehircilik anlayışının tüm özelliklerini bünyesinde barındıran ve çalışmalar bittiğinde Burhaniye’nin prestijli caddelerinden bir tanesi haline gelecek olan Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı bünyesinde yürüyüş yolları, bisiklet yolu, park ve spor alanlarını kapsıyor. Yol boyunca refüjler, kavşaklar ve park alanlarını kapsayan proje toplamda 24 bin 200 metrekare (m2) alanda uygulanacak.

BİSİKLET YOLU DİKKAT ÇEKİYOR

Kuvayi Millîye Anıtından itibaren başlayacak projede ilk bakıldığında Karınca Deresine kadar devam edecek bisiklet yolu göze çarpıyor. 2311 m2’lik bölümde yol boyunca oluşturulacak bisiklet yolu Burhaniyelilerin bu anlamda beklentilerini karşılayacak.

VATANDAŞLAR TENİSTEN FUTBOLA HER SPORU YAPABİLECEKLER

Kuyu Durağı diye adlandırılan bölgede başlayan park alanlarının içinde; 1100 m2 yürüyüş yolu, 335 m2 fitness ve kondisyon aletlerini kapsayan spor alanı, 1 adet tenis kortu, 1 adet basketbol sahası, 1 adet halı saha yer alıyor.

BURHANİYE’DE İLK PATEN PİSTİ MELİH PABUÇOĞLU BULVARINDA OLACAK

Burhaniye’de bir ilk olacak paten pistleri de proje içinde yer alıyor. Toplamda 440 m2 olarak planlanan paten pistinin 345 m2’si genç ve yetişkinler için 95 m2’si ise 3-7 yaş gurubu çocuklar için yapılacak.

SOSYAL ALANLAR ÇOĞALIYOR

Burhaniye’de her geçen gün çoğalan kafeterya ve sosyal alanlar Melih Pabuçcuoğlu Bulvarında da yerini alacak. Sosyal alanlar içinde toplamda 3 adet kafeterya planlanırken çocuk oyun gurupları, açık alan oturma gurupları ve 65 m2 sahne ve amfi alanı uygulanacak. Ayrıca döner kavşaklar için de süs havuzları yapılacak.

MODERN VE ŞEHİRCİLİK PLANLARINI TÜMÜYLE İÇİNDE BARINDIRAN BİR PROJE TASARLADIK

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Melih Pabuçcuoğlu Bulvarının, kentin vitrin caddesi olacağını belirterek “Burhaniye’mizin girişi için şehrimize yakışır, modern ve şehircilik planlarını tümüyle içinde barındıran bir proje tasarladık. Büyükşehir Belediyemizin sıcak asfalt yol çalışmasını bitirmesinin ardından Burhaniye Belediyesi olarak bu projelerin uygulanması için ihaleye çıkacağız. Burhaniye’mizde çekim merkezlerinden biri haline gelecek olan Bulvar çalışmamızı 7’den 70 tüm vatandaşlarımızı düşünerek projelendirdik. Böylece çocuklarımız modern çocuk oyun guruplarında rahat rahat oynarken anneleri veya babaları sporlarını yapabilecekler. Sosyal hayat içinde rahat buluşma alanları oluşturduğumuz bölgede eksikliğini hissettiğimiz kafeteryalar çoğalmış olacak. Burhaniye’mizde sürekli dile getirilen halı saha eksikliği de Bahçelievler Mahallemizden sonra bu bölgede tasarladığımız halı saha ile de giderilmiş olacak. Aynı şekilde tenis kortlarımız da burada yapacağımız kort ile birlikte 3 e çıkmış olacak. Yapılacak olan proje Çok geniş kapsamlı bir proje Burhaniye’mize hayırlı uğurlu olsun. Belediyemizdeki teknik arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Güzel bir çalışma ortaya çıktı en kısa zamanda yol çalışmalarının bitmesinin ardından projenin alana uygulaması başlayacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.