MELİH ÇINAR MEZARI BAŞINDA ANILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

MELİH ÇINAR MEZARI BAŞINDA ANILDI

Paylaş
 

Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Başkanlarından Melih Çınar Ölümün ikinci yılında mezarı başında anıldı. ADD Başkanı Uğur Kayaalp, Balıkesir CHP Milletvekili Mehmet Tüm, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve yönetim kurulu üyeleri ve yetiştirdiği gençler katıldı.

Törende ADD Kurucu Başkanı Melih Çınar Hocanın mezarı başında dualar okundu. ADD Başkanı Uğur Kayaalp, Balıkesir CHP Milletvekili ve Belediye Başkanı Dursun Mirza birer konuşma yaparak Melih Çınarı andılar.

İlk olarak konuşan ADD Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayaalp “ Melih Hocamız Bandırma’da kurucu üyeliğini yaptığı ADD’de 21 yıl başkanlık görevini başarıyla yürüttü. Yapı olarak çağdaş Türkiye’yi hayal eden bir yapısı vardı. Aydınlamanın ışığını Bandırma’da yakmak için yaptığı her etkinlik Bandırma’da ses getirdi. Bizler onun izinden gitmeye çalışıyoruz. Tüm hayatı başarılarla dolu olan Melih Çınar Hocamızı hüzünle değil gurur ve tebessümle anmak istiyorum.”

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’da Melih Çınar’ı rahmetle andıklarını ifade ederek “ Onunla uzun bir yol arkadaşlığımız oldu. O ADD’yi kökleştiren ve büyüten bir başkan oldu. Melih Çınar Hocamız Bandırma’daki Atatürkçülerin çınarıydı. Onun ardında genç çınarlar yetiştirmek zorundayız. Bandırma Belediyesi olarak onun adına Bandırma’da yaşattığımız için mutluyuz. “

Melih Çınar’ın yaşadığı her dakikayı dolu dolu yaşadı diyen CHP Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm” Melih Çınar ülkenin kökten değişime gittiğini yıllar önce fark edip uyaran bir başkandı. Çok uzun süre yaşamak değil, yaşadığı sürede insanın neler ürettiği önemlidir. Melih Hoca da tüm yaşamını öğrencilerini yetiştirmek ve Atatürk ilke ve devrimlerini yaşatmak uğruna geçiren aydın bir insandı. Onu ölümünün 2. yılında rahmet ve sevgiyle anıyoruz. “ dedi.

Anma etkinliği Melih Çınar’ın eşi Münire Çınar’ın katılanlara teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.