MEKTUP HAVADA KALDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Balıkesir’deki 14 oda ve borsa başkanının Bandırma’nın Edincik Mahallesi ve çevresindeki kuş gribi tazminatlarının 1 nisan 2015 tarihinin baz alınması yönündeki taleplerine olumsuz yanıt verdiği öğrenildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2 Mayıs 2015 tarihinden sonra itlaf edilen kanatlılarla ilgili üreticilere toplam 17 milyon 200 TL ödeme yaptı.

Hatırlanacağı üzere,27 Mayıs 2015 tarihinde Burhaniye’de toplanan 14 Oda ve Borsa başkanı Bandırma’daki yumurta yetiştiricilerinin kuş gribi sonrasındaki durumunu ve taleplerini içeren bir mektubu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına göndermişti. Bandırma ve çevresinde toplam 2 milyon 320 bin 422 yumurtalık tavuğun bulunduğunun anımsatıldığı mektupta, kuş gribi vakasına rastlanılmasının ardından işletme sahiplerince 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren itlaf edilen yaklaşık 850 bin adet tavuğunda tazminat kapsamına alınması talep edilmişti. Oda ve borsa başkanlarının bu talebini değerlendiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2 Mayıs 2015 tarihinden önce yapılan kanatlı itlaflarıyla üreticilere ödeme yapmama kararı aldı.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Bel Ağrıları İçin Çok Özel Bitkisel Karışım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

MEKTUP HAVADA KALDI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x