foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

MART AYINDA TEMEL ATILACAK

KARDŞTENJEST
Paylaş
 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu beraberinde AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Altıeylül İlçe Başkanı Ümit Demirbaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Ümraniyespor-Balıkesirspor maçı için gittiği İstanbul’da maçın iptal olmasının ardından Ümraniye Belediyesi’nin misafiri oldular. Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesisleri’nde verilen yemeğe Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Emniyet Müdürü Hüseyin Güllüce, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur,  Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Canbey ve İstanbul Balıkesirliler Derneği Başkanı İsmail Yaşar da katıldı.

“MART AYINDA TEMEL ATILACAK”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “İstanbul’a maç için gelmiştik ancak dostlarla bir araya geldik. Ümraniye şu anda İstanbul’un en değerli ilçesi oldu. Hasan Can ağabeyimiz de Altıeylül’e Kültür Merkezi sözü vermişti ve artık sona yaklaşıldı. Ümraniye Belediyesi projeleri hazırladı. Proje ihale birimine teslim edildi, maliyetler belli oldu. Hedefimiz referandumdan önce Mart ayı içerisinde Kültür Merkezi’nin temelini atmak istiyoruz. Bu mutlu günde Ümraniye protokolünü Balıkesir’de ağırlamak istiyoruz. Altıeylül ve Balıkesir’e Kültür Merkezi yakışacak” dedi.

“14 METRE YÜKSEKLİK OLACAK”

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur da “Kardeş belediyemiz Altıeylül Belediyesi’ne kazandıracağımız Kültür Merkezimizin Mart ayında temelini atacağız. Kültür merkezi 14 metre yükseklikte, 3000 m2’lik kapalı alana içerisinde 500 kişilik salon olacak. İçerisinde her türlü tiyatro izlenebilecek şekilde tasarlandı ve tribün tarzında dizayn edilecek. İçerisinde tiyatro, sergi salonları, fuaye alanı, otopark olacak. Kültür Merkezinin yapımındaki tüm masrafları belediye olarak biz karşılayacağız” diye konuştu.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise güzel bir projenin Altıeylül ilçesinde hayata geçeceğini söyleyerek, buna katkı sağlayan Ümraniye Belediyesi Başkanı Hasan Can ve yetkililere teşekkür etti.

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan Altıeylül ilçesine kalıcı bir eser kazandıracak olan Ümraniye Belediyesi jestini anlamlı bulduğunu ifade etti.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR'DE YENİ ANAYASA TEPKİSİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.