foto-deniz1

Manyaslılar Vakfı’ndan anlamlı proje

7
Paylaş
 

Manyaslılar Vakfı Başkanı Fevzi Karakaş, Vakıfları tarafından hazırlanan “Gençliğe Güven Manyas” projelerine Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projelerine Destek Fonundan 70 bin TL ödenek tahsis edildiğini açıkladı. Karakaş, projenin bölge gençliğini daha uygun koşullarda yeni fırsatlar yakalamasına katkı sağlamak amacıyla ilçe milli eğitim müdürlüğüyle ortaklaşa hazırlandığını söyledi.
Manyas’ın konum itibariyle Balıkesir il merkezine uzak olduğunu dile getiren Karakaş, “Manyas sosyo-ekonomik açıdan Bandırma, Gönen ve Susurluk ilçelerine göre daha geride kalmıştır. Bundan dolayı genç nüfus gelişmiş bölgelere akın etmektedir. Gençlere yönelik yapacağımız projelerle Manyas ilçemizde yaşayan gençlerimizin dışarıya göç oranlarını en az düzeye indirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Karakaş “Projeden beklentilerimiz mesleki ve teknik eğitimdeki gençlerimizin eğitim aldıkları alanlarda kendilerini daha iyi yetiştirebilmeleri, kendilerini tanıyabilmeleri ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra piyasa şartlarında yaptığı işin özelliklerini iyi bilen ve sektöründe kendini kabul ettirebilen bilgi birikimi ve özgüveni yüksek bireyler olmaları. İlçemiz bünyesinde görev yapan öğretmen ve usta öğreticilerin iş ve meslek kariyer süreçlerinde daha iyi iletişim kurabilen, liderlik vasıfları gelişmiş, motivasyonları yüksek, takım çalışmasının bir parçası olabilen, kendi alanında diğer çalışan personele göre fark yaratan eğitimciler olmasına katkı sağlanmasıdır ”ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Gönen’de tarihi eser operasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.