MANCHESTER BOMBACISIYLA İLGİLİ TÜRKİYE'DEN AÇIKLAMA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

MANCHESTER BOMBACISIYLA İLGİLİ TÜRKİYE’DEN AÇIKLAMA

Paylaş
 

Manchester’daki bombalı saldırının failinin İngiltere’ye geçmek için Türkiye’yi kullandığı iddia edildi. Türkiye’den açıklama geldi.

Türk yetkililer Abedi hakkında Avrupa’dan hiçbir uyarı almadıklarını bu nedenle uçuşuna izin verildiğini söyledi. Habere göre Abedi, önce Avrupa’ya sonra 3. bir ülkeye ardından İstanbul’a, İstanbul’dan da tekrar Avrupa’ya uçtu.

İSTANBUL’DA HİÇ VAKİT GEÇİRMEDİ

Türk yetkililer Abedi’nin Suriye’ye giriş yapmadığını, İstanbul’da ise hiç vakit geçirmediğini sadece transit geciş yaptığını belirtti.

ALMAN İSTİHBARATI TÜRKİYE’Yİ HEDEF GÖSTERİYOR
İngiliz Financial Times gazetesi, Manchester’daki terör saldırısında 22 kişinin ölümüne yol açan saldırganın İngiltere’ye Türkiye’den geldiğini iddia etti. İngiliz iş gazetesi Financial Times’ın Alman istihbarat birimlerine dayandırdığı habere göre, 22 yaşındaki terörist Salman Abedi, bombalı saldırıdan dört gün önce Türkiye’den İngiltere’ye uçtu.

Alman istihbarat yetkilisi, Libya kökenli olan ve Manchester’da doğan Abedi’nin, İstanbul’dan Almanya’daki Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na aktarma yaparak Britanya’ya ulaştığı iddia etti. Financial Times, bir Türk yetkilinin, Türk hükümetinin Adedi hakkında dün sabah İngiliz yetkililere dosya sunduğunu öne sürdü.

Bir önceki yazımız olan ABD KONGRESİ TÜRKİYE'YLE İLGİLİ TASARIYI KABUL ETTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.