MAÇ TATİL EDİLDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

MAÇ TATİL EDİLDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Pazar günü saat 16:30’da ŞMG Lisesi Spor Salonunda Bandırma Basketbol  GSK. ve Marmara Basketbol Akademi arasında oynanması beklenen U 13 Bayanlar Basketbol Ligi müsabakası, salonda ki 24 saniye saatlerinin tamirde olması ve Marmara Basketbol Akademi’nin bu şartlarda maça çıkmak istememesi sebebiyle tatil edildi.

Saat 16:00 itibariyle salonu dolduran sporcu velileri maçın başlamasını beklerken masa hakemlerinin bir başka basketbol maçından çıkıp bu maça yetişecekler haberiyle maç 16:30 da başlayamazken masa hakemleri tam 1 saat sonra 17:30 da salona geldiler. Yaklaşık 1 saat salonda ısınma hareketleri ile zaman geçiren 13 yaşında ki sporcular hakemlerin gelmesiyle maçın başlamasını beklerken bu kezde 24 saniye krizi patlak verdi.

Salonda ki 24 saniye kutularının tamirde olduğu haberiyle maç gözlemcisi ve 2 takım antrenörlerinin arasında uzun uzun yapılan görüşmeler neticesinde 24 saniye süresinin manuel olarak mobil sayaç ile tutulabileceği bildirildi. Buna karşın Bandırma Basketbol GSK. Baş Antrenörü Gülşah Özgül maçın bu şartlarda  oynanmasının kendileri için bir sakıncası olmadığını belirtirken, Marmara Basketbol Akademi Yöneticisi Berke Ergüder’in bu şartlarda maçı oynamak istemediklerini bildirmesiyle maç ileri bir tarihe ertelendi.

Spor yapmak için yaklaşık 1,5 saat üzerlerinde formalarıyla ısınan 13 yaşında ki kız sporcular hayal kırıklığına uğrarken , karşılaşmayı takip etmeye gelen yaklaşık 300 seyirci ise üzüntüyle salonu boşalttı.

banban-2

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.