foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

“LÜTFEN KIZIMLA EVLENİR MİSİNİZ?” SAHNELENDİ

EDR_6066-1392x928
Paylaş
 

Dünyaca ünlü Türk yazar Muzaffer İzgü’nün yazdığı “Lütfen Kızımla Evlenir misiniz” isimli tiyatro oyunu Urla-Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği tarafından Edremit Belediyesi’nin katkıları ile ilçede sahnelendi.

Edremit Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Lütfen Kızımla Evlenir misiniz’ adlı tiyatro gösterisi, Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde sahnelendi. İzmir’in Urla İlçesine bağlı Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği Tiyatro topluluğu tarafından sahnelenen oyun büyük bir beğeni ile karşılandı.

Geçtiğimiz yıl vefat eden ünlü yazar Muzaffer İzgü’nün kaleme aldığı Eylem Yaman Şen’in yönetmenliğini üstlendiği oyunu Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, Tahtacı Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Yolcu Bilginç, AKP Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, Ege Tahtacıları Kültür Derneği Edremit Şube Başkanı Erdoğan Kar, Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Remzi Yaradan, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş izledi. Oyunun sonunda oyuncu Seyfettin Şen, Bademler Köyü ve tiyatro faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu, Edremit’e yabancı olmadıklarını akrabalarını ziyarete gelmiş gibi hissettiklerini ifade etti. Şen, “Bademler köyünden hemşerimiz Bademler Türkmen Tahtacı Kültürü’nün ve halkının doğal lideri Yolcu Bilginç’e ve bizleri sizlerle buluşturan güzel insan, duayen başkanımız,  Edremit Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saka’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, Belediye Başkanı Kamil Saka’nın selamlarını ileterek Bademler Köyü Tiyatro Topluluğu’na teşekkür ederek, “Her şey sevgi ile olur diyoruz. Sevgiyle, bilgiyle, birikimleri ile bugün bu güzel oyunu bizlerle sunan değerli ekibe teşekkürlerimi sunuyorum. Edremit Belediyesi olarak kültür ve sanata desteğimiz artarak devam edecek” dedi.

Güldürürken düşündüren oyunun sonunda Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer tarafından oyunun yönetmeni Eylem Yaman Şen ve ekibine günün anısına çiçek takdim edildi.  Ayrıca Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden getirilen çiçekler oyun sonunda izleyicilere dağıtıldı.

İki perde olarak sahneye konulan oyunda; eşini kaybetmiş ve tüm gayesi gözlerini kapatmadan önce 43 yaşındaki hiç evlenmemiş kızını evlendirmek olan bir anne ve hayatın sıradanlığına kendini bırakmış mutsuz ve umutsuz kızın yaşadıkları sahneye yansıtıldı. Ismarlama evliliklerin dayatılmasıyla kendisine karşı daha da hırçın davranan kızıyla annesinin komik öyküsünün anlatıldığı oyun da, aynı zamanda “evlilik” meselesinin toplumsal hayattaki yerini de komik bir dille sorgulayıp bu noktadaki çarpıklıklar mizahi bir dille gözler önüne serildi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.