Local SEO Nedir ? İşletmeniz İçin Neden Önemlidir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Local arama motoru optimizasyonu, işletmenizi yerel tüketicilerin önüne çıkarmaya odaklanır. Bu önemlidir çünkü tüm Google aramalarının %46’sı yerel ürünler ve hizmetler içindir. Yerel arama sonuçlarındaki varlığınızı artırarak bu geniş kitleden yararlanabilirsiniz. Yerel aramalar genellikle yerel insanlar tarafından yapıldığından, yerel SEO yerel işletmeler için de faydalıdır. Sonuç olarak, yerel arama optimizasyonu, müşteri tabanınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Sitenizi yerel arama sonuçları için optimize etmiyorsanız, önemli sayıda potansiyel müşteriyi kaçırırsınız.

Google, kendi şehrinde yerleşik olmayan işletmeleri sıralamama konusunda çok katı olsa da, bu, yerel SEO’nun etkili olmadığı anlamına gelmez. Yerel spor takımlarına veya bireylere bağlantı vererek ve diğer yerel kaynakları kullanarak sitenizin görünürlüğünü yine de artırabilirsiniz. Yerel insanlarla olan yerel bağlantılarınızı vurguladığınızdan emin olun. Örneğin, inşaat işindeyseniz, kartvizitinizin üzerindeki bir iğne, hizmet verdiğiniz şehirleri veya tamamladığınız işleri temsil etmediği için iyi bir fikir olmayabilir.

SEO Nedir ve İşletmeniz İçin Neden Önemlidir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), çevrimiçi varlığı olan herhangi bir işletme için çok önemlidir. Bu, bir işletmenin her yönüne odaklanması gereken sürekli gelişen bir süreçtir. Anahtar kelime doldurma artık modası geçmiş bir uygulama olarak görülse de, yeni yöntemler, anahtar kelimeleri dikkatli bir şekilde içeren kaliteli içeriğe sahip herhangi bir web sitesine fayda sağlayabilir. SEO teknikleri, arama motoru algoritmalarındaki en son değişiklikleri yansıtmak ve arama yönergelerini izleyen web sitelerini ödüllendirmek için sürekli olarak güncellenir. Ancak belirli bir iş için hangi teknikler en iyisidir?

https://robiconseo.com/seo/antalya-seo-hizmeti/

SEO öğrenmenin en iyi yolu, onu uygulamaktır. Web sitenize farklı SEO teknikleri uygulamayı ve sıralamalarını izlemeyi deneyin. Sıralamanız yükseldikçe, çabalarınızın etkili olup olmadığını görebilirsiniz. Olmazsa, stratejinizde revizyonlar yapın ve buna göre ayarlayın. Arama motorlarının nasıl çalıştığını net bir şekilde anladıktan sonra, SEO stratejinizi daha iyi planlayabilirsiniz. SEO’nun amacının, arama motorlarını web sitenize ve içeriğine güvenmeleri için etkilemek olduğunu unutmayın

SEO’da İçerik kraldır!

İçerik kraldır ve Google, kullanıcı deneyimini mümkün olan en iyi şekilde yapmaya çalışır. İçeriğiniz ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını karşılıyorsa, başarıya giden yolda iyi olacaksınız. Ancak arama motoru algoritmalarını bilmiyorsanız endişelenmeyin. Yüksek kaliteli içeriğin nasıl üretileceğini anlamak için SEO alanında doktora yapmak gerekmez. Yeni başlıyorsanız, belirli konulara odaklanmak çok önemlidir. Ancak güçlü bir içerik tabanı geliştirdikten sonra, diğer stratejilerle denemeler yapmaya başlayabilirsiniz.

SEO’nun faydaları bellidir. SEO, yüksek nitelikli potansiyel müşterileri çeker. Müşteriler, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aramak için arama motorlarını kullandıklarında, zaten sizinle iş yapmayı düşünüyorlar. SEO, bu müşterilere rakiplerinden önce ulaşır ve içeriğinizi rakiplerinizden önce onların önüne çıkarmanızı sağlar. SEO, ücretsiz olmasının yanı sıra, iyi sıralanmış içerik genellikle ücretli içerikten 10 kat daha iyi performans gösterdiğinden, reklamcılıktan da tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca, hedef kitlenin amacına ilişkin içgörüler sağlar.

RobiconSEO ile Antalya SEO hizmeti Alabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu, web sitenizin potansiyel müşteriler tarafından bulunmasını ve okunmasını sağlamak için hayati önem taşır. Yüksek bir arama motoru sıralaması, işletmenizin başarısı için kritik öneme sahiptir. Ancak, üst sıralara ulaşmak için gümüş bir kurşun yoktur. İçeriğiniz bu kriterleri karşılamıyorsa üst sıralarda yer alamazsınız. Ziyaretçileriniz içeriğinizi bulamazlarsa asla bulamazlar. İşletmeniz, en büyük sorularına yanıt veren içerik oluşturarak büyük miktarda potansiyel trafik oluşturabilir.

Sitenizin belirli bir anahtar kelime için optimize edilmesini sağlamanın yanı sıra, sitenizin URL’sini optimize etmeniz gerekir. Arama motoru örümcekleri, alakalı sayfaları bulmak ve buna göre sıralamak için web sitenizin dizinini tarar. Web sitenizin URL’sinin optimize edildiğinden emin olmak için kalın bir bağlantı ağı oluşturmalısınız. Google örümcekleri web sitenizin tüm sayfalarına çok daha kolay ulaşabilir. Sıralama sistemi, belirli bir sayfanın ne kadar alakalı olduğunu değerlendirir. Web sitenize bir bağlantı bulduğunda, optimize edilmemiş sayfalardan daha üst sıralarda yer alır.

 

 

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Aç Karnına Tuzlu Su İçmenin İnanılmaz Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Local SEO Nedir ? İşletmeniz İçin Neden Önemlidir?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x