LESAFFRE TÜRKİYE'NİN GENEL MÜDÜRÜ ÜNSAL YAMANER OLDU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

LESAFFRE TÜRKİYE’NİN GENEL MÜDÜRÜ ÜNSAL YAMANER OLDU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırmaspor’un eski yöneticisi Ünal Yamaner’in ve öğretmen Mesture Yamaner’in oğlu, gazeteci Mustafa Yamaner’in yeğeni, Balıkesir milletvekili Sedat Pekel ve öğretmen Feride Pekel’in yeğeni, Bandırma’nın gururu Ünsal Yamaner Fransa’dan İstanbul’a döndü. Ünsal Yamaner’in genel müdür olması Bandırma’da sevinçle karşılandı. Geçtiğimiz yıllarda Bandırmaspor yöneticiliği de yapan Ünsal Yamaner başarılı çalışmaları ile Bandırma halkının da sevgisini kazandı.

Yamaner, Lesaffre Türkiye ekibine katılmadan önce Lesaffre’ın Fransa’da bulunan genel merkezinde Global Baking Center Koordinatörlüğü görevindeydi.

Kariyerine 1991 yılında IBS Research&Consultancy’de Proje Koordinatörü olarak başlayan Yamaner, sonrasında ise 1994-1999 yılları arasında AB Mauri Maya şirketinde İhracat Satış Müdürü olarak görev aldı. Sonrasında bu şirkette 13 yıl boyunca Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu Yönetici, İş Geliştirme Müdürü, Proje Müdürü ve İhracat Bölge Koordinatörü gibi farklı görevlerde bulundu. Edindiği tecrübeler ve üstlendiği görevlerdeki başarısı sayesinde, 2012 yılında Dosu Maya’ya Genel Müdür olarak atanan Ünsal Yamaner, bu görevi 2 yıl başarıyla sürdürmüş. 2014 yılında Lesaffre’ın Dosu Maya’yı bünyesine katmasının ardından da Global Baking Center Koordinatörlüğü görevini üstlenmişti.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Yamaner, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi ve Exeter Üniversitesi’nde MBA eğitimi almış.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.