LE PEN ULUSAL CEPHE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDİYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

LE PEN ULUSAL CEPHE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisinin Lideri Marine Le Pen, partinin liderliğinden istifa edeceğini bildirdi.

Hafta sonu yapılan cumhurbaşkanlığı ilk turu seçimindeki başarısıyla iki adaylı ikinci tura katılmaya hak kazanan Le Pen, France 2 televizyon kanalında yaptığı açıklamada, “Bu akşam Ulusal Cephe başkanlığından ayrılmaya karar verdim.” dedi.

İlk turda yüzde 24,01 oy alan Yürüyüş Hareketinin Lideri Emmanuel Macron’un ardından yüzde 21,3 ile ikinci olan Le Pen, “bundan sonra partizan düşüncelerin üstünde olacağını” kaydetti.

LİDERLİĞİ BABASINDAN DEVRALMIŞTI
Marine Le Pen, Ulusal Cephe’nin liderliğini Ocak 2011’de babasından devralmış, partisinin oy oranını da artırmıştı. 2015 yılındaki bölgesel seçimlerde yaklaşık 6,8 milyon kişinin oyunu alarak büyük bir potansiyel yakalayan Ulusal Cephe, partinin lideri Marine Le Pen’in yarıştığı cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunda ise 7,6 milyon seçmenin oyunu almayı başarmıştı.

İKİNCİ TUR ÖNCESİ DESTEK ALMA ÇABASI
Le Pen’in kararı, Yürüyüş Hareketinin Lideri Emmanuel Macron ile yarışacağı seçimlerin ikinci turu için seçmenlerden ve bazı politikacılardan destek alma çabası olarak değerlendiriliyor.

İlk turda ilk iki sırayı kazanan Macron ve Le Pen, 7 Mayıs’ta düzenlenecek ikinci tur oylamada yarışacaklar.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.