Lazer Kesim - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

Lazer Kesim

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Aklınıza gelebilecek her alanda lazer kesimle kesilen parçalar görebilirsiniz. En basit somunlar, vidalar evinizde kullandığınız demir ya da metal yapılar bu işleme maruz kalırlar. Bir üniteyi ya da bir aleti tasarlarken bilgisayar üzerinde öncelikli bir yapı oluşturulmaktadır. Bu yapılan istenilen sonuç ve performansı verebilmesi için parçaların mükemmel biçimde olması gerekir. Parçalar lazer kesim sayesinde mükemmele yakın bir şekilde istenildiği gibi oluşturulabilmektedir. En çok endüstriyel alanda kullanılan bu makineler hangi iş grubunda olursanız olun iş hızını oldukça artıracaktır.

Malzemenin nasıl kesileceği içi CNC ya da G kodları ile sağlanmaktadır. Bu makinelerin içerisinde lazer makinesinin nasıl hareket edeceği ve malzemeye hangi şekli vereceği kodlanmaktadır. Odaklanan ışın demir, bimetal, metal ve alüminyum gibi maddelere doğru tutulur. Daha sonrasında isteğe göre yanar, eritilir, buharlaşır ya da gaz püskürtülerek atılır. Tüm işlemler bittiğinde pürüzsüz ve dilediğiniz şekle sahip malzemeler elde etmiş olursunuz.

Lazer kesim teknolojisi sayesinde son derece başarılı kesimlerin yapılması mümkün olmaktadır. Bu durum ilk önce üretim sektörünü doğrudan etkilemektedir. Sonrasında lazer kesimlerin etkili bir düzeyde sunuluyor olması, estetik görsellik noktasında da başarılı sonuçların ortaya çıkmasını mümkün hale getirmektedir.

Lazer Kesim Makinesi

Yerli ve yabancı birden fazla lazer kesim makinesi bulabilirsiniz. Ancak yapacağınız iş hangi alanda ve ne kadarlık bir kesme gücüne ihtiyaç duyacaksanız makinenizi ona göre seçmelisiniz. 1 KW’tan başlayarak 6 KW’a kadar lazer makinesi bulabilirsiniz. Ayrıca asansörlü, 4 kafalı, kameralı, Flatbed ve Fiber gibi pek çok alana hizmet eden farklı makinelerde satın alabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz makinelerin hangisinin daha uygun olduğuna karar vermek için makineler hakkında detaylı bir araştırma yapıp ona göre karar vermelisiniz.

Ayrıca bu makinelerin boyutları ve büyüklükleri de cinsine göre değişiklik göstermektedir. Daha büyük metal malzemeler için çok daha gelişmiş modelleri tercih ederken, küçük vida ve somunlar için daha küçük modeller seçebilirsiniz. Genellikle fazla pahalı bulunan bu malzemelerin iş içerisinde uzun seneler kaldıkça kazanca oranla oldukça makul olduğu ise müşteriler tarafından fark edilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Çit Sistemleri Firması Yaren Tel Çit Ltd. Şti. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.