LATİF ERDOĞAN: İHLAS FİNANS'I FETÖ BATIRDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

LATİF ERDOĞAN: İHLAS FİNANS’I FETÖ BATIRDI

Paylaş
 

Yıllarca FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in en yakınında bulunan gazeteci Latif Erdoğan, Gülen’in iç yüzünü ve İhlas Holding’e beslediği düşmanlığı bütün çıplaklığı ile anlattı.

TGRT HABER TV’de Batuhan Yaşar’ın sorularını cevaplandıran Erdoğan, İhlas Finans’a kurulan kumpası da gözler önüne serdi.

Latif Erdoğan, “Fethullah Gülen’in düşmanlığı aslında sadece İhlas cemaatine yönelik değil, İslami cemaatlerin hepsine düşmandı. Sırayla hepsine darbe vurulması için çalıştı. Ama en büyük düşmanlığı İhlas camiasınaydı ve en büyük darbeyi de buraya yaptı. O yıllarda Türkiye gazetesinde bir yazı çıkmıştı, ‘Sen de mi Brütüs’. 79’larda olan bir şey. ’Aman gazeteye okumayın’ diyor. Biz şifreyi şimdi çözdük aslında ‘sakın onu okuyup da benim ne mal olduğumu anlamayın’ demek istiyordu” diye konuştu.

“TGRT’NİN KURULUŞU ÇILDIRTTI”

Gülen’in İhlas’a karşı düşmanlığının bunlarla sınırlı olmadığının altını çizen Latif Erdoğan, TGRT’nin kuruluşunun da Gülen’in İhlas’a yönelik yıkıcı adımlarını hızlandırdığını dile getirdi. TGRT’nin kurulmasının hemen ardından etrafındaki adamları toplayıp, “Acele bizim de TV kurmamız lazım” dediğini kısa bir süre sonra da Samanyolu TV’nin kurulduğunu anlatan Erdoğan, “Güç olarak Türkiye gazetesi bir milyonu aşmış, TGRT hakikaten islami kesim tarafından seyrediliyor. Finans kurumu var. Büyük bir güç. Biz niye bunlara destek olmak yerine yenisini kuracağız. Asya Finans’ın kurulmasına en çok karşı çıkan benim. Zaten var niye onlara destek olun dedim. Para yok neyle kuracaksınız dedim. Her defasında Türkiye gazetesi varken niye Zaman gazetesi kuruyorsun. Onu destekle, okuyucusu ol. Ama bunda o karakter yok. Bu bir silahtır, basın silahtır. Senelerce o silahı kullandı. Bunlar için himmetler toplandı. Toplantılarda da bu argümanları kullandı. ’Bizim gazete ve televizyonumuz olursa elimizde silah olur’ dedi. Müslüman olan, eğitimle uğraşan biri o silahı kime karşı kullanacak? Tiyneti bu”diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.