foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KUZEY EGE HAVZASI “TAŞKIN YÖNETİM PLANI” TOPLANTISI YAPILDI

13240_baski-kuzey-ege-havzasi-ni-masaya-yatirdi
Paylaş
 

Balıkesir’in Edremit, Havran, Burhaniye, Ayvalık, Savaştepe ilçelerinin yer aldığı Kuzey Ege Havzasında taşkınların önlenmesi amacıyla yapılması gereken çalışmaların görüşüldüğü toplantı 7 Ağustos 2017 tarihinde BASKİ Genel Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; BASKİ Genel Müdürü Mustafa BAYRAM, Genel Müdür Yardımcıları Hamdi DEREYURT, Ali Seyfi BÜYÜKGÖNCÜ ve ilgili Daire Başkanları, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Maruf ARAS yönetiminde ilgili uzman, şube müdürü ve mühendisleri,  Taşkın Yönetim Planlarının Hazırlanması Projesini yürüten uzman firma sorumlu ve mühendisleri katıldı.

BASKİ Genel Müdürü Mustafa BAYRAM’ ın toplantı açılış konuşmasından sonra, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Maruf ARAS çalışmaların amacı ve tarafları hakkında bilgi verdi.

Toplantının gündemi olan Taşkın Yönetim Planın alt başlıklarını oluşturan;

·      Taşkınların havza bazında bir bütün olarak ele alınması,

·      Taşkın riski ön değerlendirmesi yapılarak taşkın tehlike haritaları ve taşkın risk haritaları hazırlanması,

·      Taşkın öncesinde, taşkın esnasında ve taşkın sonrasında iyileştirme ve müdahale etme gibi çalışmaların planlaması ve yönlendirmesi,

ile iş kapsamında yapılacak ve yapılması gerekli çalışmaların neler olduğunun anlatıldığı sunumu uzman firma yetkilisi Nedret Gürel ÜNEL yaptı.

Sunumdan sonra proje ile ilgili karşılıklı görüşlerin belirtildiği, soruların cevaplandırıldığı toplantı, kurumlar arasında işbirliği ve görev paylaşımı yapılmasına ilişkin kararlarla sonlandırıldı.

  Kaynak: Tv100

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.