KUVAYİ MİLLİYE KAVŞAĞI HİZMETE GİRDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

KUVAYİ MİLLİYE KAVŞAĞI HİZMETE GİRDİ

Paylaş
 

Polis Evi’nin önünden başlayan yürüyüşe ailesiyle birlikte katılan Başkan Uğur, Kuva-yi Milliye Kavşağı için Ulaştırma Bakanlığı’nın 11 milyon lira, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ise 5 milyon lira harcadığını belirtti. Kuva-yi Milliye Yürüyüşü’ne Başkan Uğur’un yanı sıra; AK Parti Milletvekili Mahmut Poyrazlı,  Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,  AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Kızılgül, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Marmaralı, AK Parti İlçe Başkanları, daire başkanları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KUVA-Yİ MİLLİYE KAVŞAĞI’NA 5 MİLYON LİRA HARCADI

Kuva-yi Milliye Kavşağı’nın yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, terörle mücadelede şehit olan kahraman askerleri de rahmetle andı. Başkan Uğur, “Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir’de, Kuva- yi Milliye Kavşağını, Kuva-yi Milliye Yürüyüşü ile trafiğe açıyoruz, milletvekillerimizle Balıkesirli hemşerilerimizle hep birlikte. Bugün 2 şehidimiz vardı. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun terörü en şiddetli şekilde lanetliyoruz. Şehitler, gaziler, yiğitler ve efeler diyarı Kuva-yi Milliye Kavşağı, bu geceden itibaren hizmete açılmış olacaktır. Bu proje üç aşamadan oluşuyor. Ulaştırma Bakanlığı’nın yaptığı ihale sonucunda Kuva-yi Milliye Kavşağı, Altıeylül Kavşağı ve Hastane Kavşağı. Bu üç kavşağın bedeli 18 milyon lira. Karayolları Genel Müdürlüğü, Kuva-yi Milliye Kavşağı için 11 milyon lira harcamadı yaptı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, projesi, kanalizasyonu, içme suyu deplaseleriyle aynı şekilde UEDAŞ, Telekom, Süper Online, çevre düzenlemeleri, kent estetiği ile harcadığımız tutar 5 milyon lira. Ulaştırma Bakanlığı’nın harcadığının yarısına yakınını biz harcadık. Balıkesir’e yakışır bir kavşak oldu. Balıkesir’imize hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza-beladan korusun” dedi.

BAŞKAN UĞUR EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kuva-yi Milliye Kavşağı’nın yapımına destek verenlere teşekkür eden Başkan Ahmet Edip Uğur, “ Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ediyorum. Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyorum. Karayolları Genel Müdürlüğüne bu inşaatı yapan müteahhidimize teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına Kent Estetiği Daire Başkanlığına, Fen İşlerine, BASKİ’ye, buranın temizliğinde bize destek veren Karesi Belediye Başkanı ve çalışanlarına hepsinden Allahtan razı olsun. İşte birlik beraberlik içinde bu güzel eserler ortaya çıkıyor 2 gün önce Balıkesir’de ROBOTİK Parkımızı hizmete açtık. Dünyanın en modern otoparkının açılışını yapmıştık. Bu günde burada Kuva-yi Milli Kavşağımızı trafiğe açıyoruz. Allah kazadan beladan korusun bu kavşağın yapımında bir kaza bela ile de karşılaşmadık. İnşallah Hastane ve Altıeylül kavşağı da en kısa zamanda tamamlanıp Balıkesirli hemşerilerimizin hizmetine girecek” dedi.

TEKBİRLER EŞLİĞİNDE TERÖRE TEPKİ GÖSTERİLDİ

Kuva-yi Milliye Kavşağı’nın Balıkesir’e hayırlı uğurlu olmasını dileyen AK Parti Milletvekili Mahmut Poyrazlı, terörle mücadelede şehit olan askerlere rahmet diledi. Poyrazlı,  “Kuva-yi Milliye Şehrinde yaşıyoruz. Burada temsili bir yürüyüş yapacağız. Buradan bu vatanın bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini haykıracağız. İnşallah bu PKK terörünü de el birliğiyle bitireceğiz. Kavşağın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”  İl Müftü Vekili Ramazan Topcan’ın duasıyla başlayan Kuva-yi Milliye Yürüyüşünde vatandaşlar hain terör örgütüne tepki gösteren sloganlar attı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı Türk bayraklarını sallayarak teröre tepkilerini gösteren katılımcılar, tekbirler eşliğinde “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” “Kahrolsun PKK” “Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet” diye slogan attı. Mehteran eşliğinde Kuva-yi Milliye Kavşağı’nda yapılan yürüyüşün ardından etkinlik sona erdi.

Bir önceki yazımız olan 2016 Dalış Sezonu Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.