KUT'ÜL AMARE KONFERANSI DÜZENLENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KUT’ÜL AMARE KONFERANSI DÜZENLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül Belediyesi yine güzel bir programa imza attı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun son büyük zaferi olan Kut’ül Amare zaferinin anlatıldığı programa Tarihçi-yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik ile Gazeteci Yazar Yavuz Bahadıroğlu konuşmacı olarak katıldı. Salih Tozan Kültür Merkezinde vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Türklerin tarihe destansı kahramanlıkla adını yazdırdığı Kut’ül Amare Zaferinin önemi anlatıldı.

Gecede konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ; “Bedelleri kahramanlarımız ve şehitlerimiz tarafından ödenmiş zaferleri unutmak, yok saymak, umursamamak insani değerlerimiz ile bağdaşmaz. İşte Türk sebatının İngiliz inadını kırdığı birinci zaferi Çanakkale’de ikinci zaferi de burada görüyoruz. Yine bugün askerlerimizin ve milletimizin aynı şevkle, aynı aşkla bu davaya sahip çıktığını görüyoruz.” dedi.

Dinleyicilerin ilgiyle dinlediği programda ,Prof. Dr. Mehmet Çelik ve Yavuz Bahadıroğlu tarafından, İngilizlerin büyük bir başarıyla mağlup edildiği Kut’ül Amare’de neler yaşandığı çarpıcı detaylarıyla ortaya konuldu. Osmanlı Ordusunun Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı büyük bir zafer olarak tarihe geçtiği, öyle ki İngilizlerin, Türk tarih kitaplarından bile sildirecek kadar unutmak istediği ,hafızalara kazınacak bir zafer olma özelliği gösteren bu şanlı zafer, tüm ayrıntıları ile dinleyicilerle paylaşıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.