Kütük Masa Modelleri - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Kütük Masa Modelleri

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kütük masa modelleri, masa yapımında seçilmiş özel ağaç türlerinin büyüme eyleminin durmuş olması gerekmektedir. Bu anlam da genellikle ceviz, dişbudak, kayın ve gürgen ağaç türleri kütük masa yapımında tercih edilir. Yerli ağaç türlerinin yanı sıra ithal olan iroko, teak gibi sert yapılı ağaçlar da tercihler arasında yer alır.

Kütük Masa Yapım Aşaması

Ortamlara katmış olduğu estetiksel görünümlü kütük masaların yapımına karar verildiğinde öncelikle kullanım alanına göre ağaç seçimi yapılmalıdır. Kütük masa yapımında ağacın renk tonu, sağlamlığı, cilası ve bakım masrafı gibi tüm etkenler düşünülmeli ve göz önüne alınmalıdır. Genel anlam da terk bir parçadan üretilen kütük masalar, işlendikleri ürünün genişlik ve büyüklüğünü ağacın genişliği etki eder.

Bu sebeb ile kütük masa yapımında genellikle büyük ve kalın ağaçlar tercih edilir. Ayrıca kalın ağaçların seçilme nedenlerinden biri de her türlü darbelere karşı dayanıklı olmalarıdır. Kütük masa ile ilgili detaylı bilgilere https://salkimorman.com.tr/kutuk-masa.htm adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cerrahi Maske Toptan Satışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.