KUTSAL EMANETLER TESLİM EDİLDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

KUTSAL EMANETLER TESLİM EDİLDİ

Paylaş
 

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü’nde vesilesiyle düzenlenen Zafer Koşusu sürüyor. Dün Çanakkale sınırında Bigalı öğrencilerden alınan kutsal emanetler, bugün Balıkesir-Bursa sınırında Karacabey gençliğine teslim edildi.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, tören alanına hareket edilmeden önce, kaymakamlık binasında muhafaza edilen kutsal emanetleri, Kemal Pireci Anadolu Lisesi ve Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi öğrencilerine teslim etti.

Balıkesir-Bursa sınırında gerçekleştirilen törene Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Bandırma Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sert ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan katıldı.

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında şehit düşen kahramanların anısına yapılan saygı duruşu ile başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Çanakkale’de şehit düşen askerlerini andıklarını belirtti.

Törende Fatih İlkokulu öğrencileri, halkoyunu gösterisi yaptı. Çanakkale zaferini anlatan şiir sunumunun ardından Gelibolu Yarımadası’ndan getirilen kutsal emanetler, Bandırma ve Karacabey kaymakamlarının eşliğinde Karacabey gençliğine teslim edildi.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Yönelik E-ticaret Sitesi Miss Ageless Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.