KUŞ CENNETİ MİLLİ PARKI'NA FLAMİNGOLAR GELDİ.! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

KUŞ CENNETİ MİLLİ PARKI’NA FLAMİNGOLAR GELDİ.!

Paylaş
 

FİLAMİNGOLAR GELDİ..!

Manyas ve Bandır sınırlarındaki Kuş Cenneti, en narin kuş türlerinden flamingoları misafir ediyor.

Manyas ve Bandırma sınırlarında yer alan Kuş Cenneti, narin kuş türlerinden flamingoları ağırlıyor.Manyas Kuş Cenneti Milli Parklar Müdürü Ferah ÇakırAvrupa Konseyi‘nce 1975’te A sınıfı Avrupa Diploması verilen Kuş Cenneti‘ne  Afrika‘ya göç eden flamingoların geldiğini söyledi.

Flamingoların her yıl ekim ayında Kuş Cenneti‘ne uğradıklarını aktaran Çakır, şu değerlendirmede bulundu: “Flamingolar, Afrika ülkelerine göç ederken ekimde buraya gelir. Daha sonra beyaz pelikanlarla ekim ayının ortasından itibaren göç etmeye başlarlar. Şu anda göç yolunda olan flamingolar Manyas Gölü üzerinde dinleniyor. Göldeki balıklar ile beslenip uzun bir yolculuk için güç topluyorlar. AyrıcaManyas Gölü üzerinde güzel bir görüntü oluşturan flamingolar ile gün batımı, birçok ziyaretçiyi buraya çekiyor.” Bölge sakinlerinden Osman Kılıç da özelikle flamingoların gün batımında kanat çırpmasının muhteşem bir görüntü oluşturduğunu belirterek, “Mutlaka görülmesi gereken bir tablo” dedi.

Bir önceki yazımız olan CANAN KARATAY BALIKESİR'DE ' YOĞURDUMU KENDİM YAPIYORUM ' DEDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.