KURTDERE ER MEYDANI GÜREŞLERE HAZIRLANIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KURTDERE ER MEYDANI GÜREŞLERE HAZIRLANIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye’de ve dünyada nam salmış dualı çayırların pehlivanlarının kıran kırana güreşeceği Kurtdere Er Meydanı, 11-12-13 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan 37. Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’ne hazırlanıyor.

Son üç yıldır Türkiye çapında büyük yankı uyandıran Kurtdere Güreşleri için hazırlıklar aralıksız sürüyor. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibi, Kurtdere Mahallesi’ne giderek er meydanında yapılan çalışmaları inceledi. Güreşlerin izleyicisinin çok olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, son üç yıldır tribünlerin tamamının dolduğunu belirterek bu yıl yapılacak olan güreşlerde seyircilerin rahat etmesi için tribünlerin modernize ettirildiğini söyledi. Başkan Yılmaz, geçen yılda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından tribünlerin kapasitesinin arttırıldığını sözlerine ekledi.

GÜREŞLER DAHA ORGANİZE HALE GELİYOR
Kurtdereli Mehmet Pehlivan’a, ata sporumuza ve Balıkesir’e geçtiğimiz yıllardaki gibi yakışır güzel bir güreş organizasyon düzenlemek istediklerini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’i güreşin merkezi haline getirmek istediklerini yineledi. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin de kurulması ile artık güreşlerin daha organize şekilde gerçekleştirileceğine de vurgu yaptı.

2000 ARAÇLIK YENİ OTOPARK 
Fen İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, er meydanında; tribün, çim, çit, tuvalet ve banyoların bakımlarını gerçekleştiriyor. Ayrıca bu sene trafik yoğunluğunun azaltılması için yol çalışması yapan ekipler, 2000 araçlık da otopark yapımına başladı. Güreşçilerin daha rahat hareket edebilmeleri için de dinlenme alanı ve güreşçilere tribünde özel bir alan ayrılıyor. Hakemlerin alanı daha rahat görmeleri için de tribünlerin üzerinde yeni bir alan oluşturuldu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.