Kürtçe Eğitim Veren 'Özel Okul' Kapatıldı | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Kürtçe Eğitim Veren ‘Özel Okul’ Kapatıldı

Paylaş
 

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde Kürtçe eğitim veren ‘Ferzat Kemanger Eğitim Destek Evi’, Valilik tarafından kapatıldı.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde Kürtçe eğitim verilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nca ‘Özel okul statüsü’ tanınan ‘Ferzat Kemanger Eğitim Destek Evi’, ‘Milli Eğitim yönetmelik ve mevzuata aykırı eğitim verildiği’ gerekçesiyle Valilik tarafından kapatıldı.

2 YIL ÖNCE AÇILIŞI YAPILMIŞTI

Bağlar ilçesinde 15 Eylül 2014 tarihinde açılışı yapılan, daha sonra Milli Eğitim tarafından ‘Özel okul statüsü’ tanınan Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi, Diyarbakır Valiliği’nin kararı ile dün kapatıldı.

KAPISINA MÜHÜR VURULDU

Yaşları 5-11 arasında değişen çocuklara Kürtçe eğitim verilen binada inceleme yapan Milli Eğitim müfettişlerinin raporu doğrultusunda eğitim destek evinin kapatıldığı belirtilirken, kapısına mühür vuruldu.

‘MİLLİ MEVZUATA AYKIRI FAALİYET’

Eğitim destek evinin kapısına vurulan mühürde yer alan tutanakta, şöyle denildi:

“Diyarbakır Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 9.10. 2016 tarih ve 14211706/663.07/ 10998529 sayılı ‘Ferzat Kemanger Eğitim Destek Evi’ konulu yazılarına istinaden, İlimizBağlar İlçesi sınırları dahilinde Şeyhşamil Mahallesi 571 Sokak Bağlar adresinde faaliyet gösterdiği tespit edilen Ferzat Kemanger Eğitim Destek Evi’nin ‘Milli mevzuata aykırı olarak faaliyet yürütmesi’ nedeniyle kapatma işleminin uygulandığına dair iş bu kapatma tarafımızdan tanzimle birlikte imzalanmıştır.”

Bir önceki yazımız olan Yunanistan'daki Sığınma Kampında Toplu Tecavüz Dehşeti! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.