foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KURBAN DERİLERİNİZİ THK’NA VERİN ÇAĞRISI

varol-memi-şler-Small
Paylaş
 

Türk Hava Kurumu Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, yaptığı açıklamada, deri bağışı yapmak isteyenlerin bağışlarını, THK kimlik kartı bulunan kişilere mutlaka makbuz karşılığında yapmaları gerektiğini söyledi.

Memişler “Yaklaşan Kurban bayramında hemşerilerimizin kurban derilerini toplama yetkisine sahip THK yetki belgeli görevlilere ve THK mührü bulunan makbuz karşılığında vermelerini önemle rica ederiz. Kurban derilerini bağışlamak isteyen vatandaşlarımız, THK araçlarında görevlilere verebilecekler gibi, kurban toplama merkezine de merkezine makbuz karşılığında derilerini teslim edebilirler” dedi.
Türk Hava Kurumu’nun, devlet bütçesinden herhangi bir yardım almadan, halkımızın verdiği kurban derisi, fitre zekât, bağış ve diğer ticari gelirleri ile faaliyetlerini sürdürdüğünü dile getiren Memişler “Ücretsiz olarak verilen ücretsiz havacılık kursları, orman yangın söndürme uçaklarımızla yangınlara müdahale, organ, hasta ve yaralı nakli için hava desteği ve THK Üniversitesi ile eğitime destek her yıl artarak devam etmektedir. Dolayısıyla, Türk Hava Kurumu’nun halkımızın bağışlarıyla ülkemize yaptığı katkılar çok önemlidir” şeklinde konuştu.
Memişler, geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı’nda ilçe merkezi ve ilçeye bağlı mahallelerden 2 bin 317 adet küçükbaş ve 2 bin 220 kilogram büyükbaş kurban derisi topladıklarını sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan HALİT SEZGİN BANDIRMA'DAKİ SOYA EKİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.