foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KURBAĞALIDERE’DE BASKİ’YE VATANDAŞ TEPKİSİ

1536597936489
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ), Erdek´in “Kurbağalıdere” bölgesinde denize yine kanalizasyon atıklarını verdi. Bölgedeki arıtma tesisinden, denize verilen kanalizasyon atıklarına vatandaşlar büyük tepki gösterdi. “Kurbağalıdere”de oturan vatandaşlar ile BAKİ görevlileri arasında tartışmalar ve gerginlik yaşandı.

Vatandaşlar, geceden başlayarak denize, boruyla kanalizasyon atığı verildiğine dikkati çekerken, “Böyle sorumsuzluk olmaz. İnsan sağlığı hiç mi önemli değil?” dediler.

BASKİ sorumluları ise eskiyen boruları değiştirmek için denize kanalizasyon atıklarını vermek zorunda kaldıklarını, bir daha bu olayın yaşanmayacağını belirttiler. Ancak vatandaşlar, gazetemize yaptıkları açıklamada buna karşı çıkarak şunları söylediler:

“Bu olay aylardır tekrarlanıyor. Bu durumu görüp tepki gösterdiğimizde, ‘temizlik yapıyoruz´ diyorlar. Çağdaş bir kentte, boruların yenilendiği öne sürülerek asla denize atık verilmez. Madem ki, eski boruları yenilerken, kanalizasyon atıklarını temizlemek istiyorsunuz, bu atıkları bir vidanjöre toplayarak, götürüp yok edersiniz. Böyle, ‘temizlik yapıyoruz´ bahanesi altında denize vermezsiniz. Böyle bir anlayış olamaz.”

Vatandaşlar, Erdek Belediyesi´ni de eleştirirken, “Durumu belediye yetkililerine ilettiğimizde ise “Ne yapalım? Bu görev BASKİ´nin sorumluluk alanında. Biz, bir şey yapamayız!” yanıtını verip olayla hiç ilgilenmiyorlar. Konuya ilçenin sahibi olması gereken Erdek Belediyesi´nin de duyarlılık ve tepki göstermesi, en azından denize atık verilmesi nedeniyle tutanak düzenlemesi gerekmez mi?” diye sordular.
Haber : Mehmet Ertan/YENİERDEKGAZETESİ

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.