KÜLTÜR TURLARIYLA TARİHİMİZİ YAKINDAN TANIYORUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KÜLTÜR TURLARIYLA TARİHİMİZİ YAKINDAN TANIYORUZ

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi Kültür Turları kapsamında her mahalleyi Kurtuluş Savaşımızın destanının yazıldığı Çanakkale’ye götürmeye devam ediyor.

Gerçekleştirilen Kültür turları ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Göreve geldiğimiz 2014 yılında Kültür Turlarımıza başladık. Rehber eşliğinde düzenlenen Çanakkale kültür turlarında bu vatanın nasıl kurtulduğunu yerinde görmelerini ve şehitlikleri ziyaret etmelerini sağlıyoruz. Gerçekten de Çanakkale Destanı yerinde anlatıldığında insanı çok daha farklı etkiliyor. Mücadele ruhunu tetikliyor. Bayrağımıza, Cumhuriyetimize, katılımcı demokratik ve laik yapımıza, birlik ve beraberliğe sahip çıkmamız gerektiğini daha derin duygularla anlıyoruz” dedi.

Ayrıca öğrencilerimizi Anıtkabir’e ve Eski Millet Meclis’ine götürerek Cumhuriyet değerlerimizi yakından görmelerini sağlıyoruz diyen Başkan Mirza: “Kadınlarımıza yönelik çalışmalarımızla kadınlarımızın sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Turlarımızdan 5 binin üzerinde vatandaşımız yararlandı. Mahalle muhtarlarımızla istişare içinde her hafta bir mahallemizdeki kadınları Kurtuluş Savaşımızın destanının yazıldığı Çanakkale Şehitlik gezilerine götürüyoruz. Hiç kimseyi ayırt etmeden adilane bir şekilde bu gezileri düzenliyoruz. Vatandaşlarımızı kültürel etkinliklerle tanıştırıyor, bu ülkenin ne kadar zor süreçlerden geçerek Cumhuriyete dönüştüğünü görmelerine vesile oluyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.