KÜÇÜK VALİ'DEN BÜYÜK TALİMATLAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KÜÇÜK VALİ’DEN BÜYÜK TALİMATLAR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle koltuğunu Kaan Durul’a devretti.

BALIKESİR’E YENİ VALİ
23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla Vali Ersin Yazıcı’nın koltuğuna oturan 12 yaşındaki Kaan Durul, “Balıkesir halkı, başarılı öğrencilerine sahip çıkar onları burslarla ve diğer imkânlarıyla desteklerse çocuklarımız kendilerini daha güvende hissedeceklerdir.” dedi.
Vali Ersin Yazıcı,  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle koltuğunu temsili olarak 12 yaşındaki Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Kaan Durul’a devretti.

KİTAPLAR HER ZAMAN AKLINIZDA VE KALBİNİZDE BULUNSUN
Minik Vali ile bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, çocuklara, eğitimin önemini anlattı. “Kitaplar her zaman aklınızda ve kalbinizde bulunsun” diyen Vali Yazıcı, çocuklarla daha sonra çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundu.

ÇOCUKLAR, BİR MİLLETİN VARLIĞININ VE GELECEĞİNİN TEMİNATIDIR
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında temsili Vali olarak makam koltuğuna oturan Kaan Durul, yaptığı konuşmasında, “Tüm dünya ve Türkiye’deki bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Burada olmak çok güzel ve gurur verici.  Bu bayramın çocukların bayramı olması sebebiyle kardeşliğe, dostluğa ve birliğe vesile olmasını dilerim. Bu bayramı çocuklara hediye eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, ayrıca bugüne kadar varlığımızı ve huzurumuzu korumak için mücadele etmiş Şehit ve Gazilerimizi saygıyla anıyorum. Çocuklar, bir milletin varlığının ve geleceğinin teminatıdır. Bu yüzden sağlıklı ve mutlu olmaları gerekir. Her çocuk değerine yakışır şartlarda yaşamalıdır. Sevgi görmeli, iyi beslenmeli, iyi sağlık hizmeti almalı, iyi bir eğitime kavuşmalıdır. Büyüklerimizden, her yaptıklarının çocuklar tarafından örnek alındığının bilinciyle hareket etmelerini isterim. Saygı gören ve iyi niyet ortamında büyüyen çocuklar, bu değerleri yetişkin bireyler olduklarında çevrelerine yansıtacaklardır. Dünyayı değiştirecek, daha güzel, mutlu ve huzurlu çağlara ulaştırabilecek çocuklar ve gençler bu şekilde ortaya çıkabilir. 23 Nisanların, bu düşünce ve duyguları hatırlamamıza vesile olacağını düşünüyorum. ” dedi.

TELEFONLA TALİMAT
Durul, Valilik Makamına temsili olarak geçmesinin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı’nı telefonla arayarak talimatlar verdi.
Durul, Balıkesir’imizin kendi kültürünü, sanatını yaşatması için, dünyadaki bilimsel ve kültürel faaliyetleri halkımıza tanıtabilmek için şehrimize layık büyük bir kültür merkezi yapılması gerekiyor. Burada ülkemizin ve dünyanın önemli sanat, kültür ve bilim insanlarını ağırlayabileceğimiz yine büyük bir gösteri merkezi bulunmalı. Halkımız, çocuklarımız bilgiye dair, eğitime, sanata, spora, mimariye, teknolojiye, sağlığa, tarıma ve sanayiye dair ne kadar farklı örnek görürse gelişimimiz o kadar artar diye düşünüyorum. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi istiyorum.”dedi.

YOĞUN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ
Çocukları kabulünde konuşan Vali Yazıcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla öğrencileri valilikte ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade ederek bayramlarını kutladı.  Vali Yazıcı, bu güzel günde çocuklarla birlikte olmanın kendisini mutlu ettiğini belirterek, ”Sizler geleceğimizi simgeliyorsunuz. Gelecek nesillerin daha mutlu yaşaması arzusundayım. Bunun için de çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

ÇOCUKLARA, GÜZEL BİR GELECEK…
Bu ziyaretin, gelecekte bu görevlere gelerek bu bayrağı devralacak çocuklar açısından bir nevi prova olduğunu belirten Vali Yazıcı, çocuklara güzel bir gelecek için iyi dileklerde bulundu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.