"KÜÇÜK AÇELYA'NIN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

”KÜÇÜK AÇELYA’NIN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

KÜÇÜK AÇELYA’NIN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

4 ay önce karnesini alırken rahatsızlanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederek Bandırmayı yasa boğan, 13 yaşındaki Hasan Atlı Ortaokulu öğrencisi Açelya Ergin’in adı parka verildi.

Açelya Ergin’in adının parka verilmesi nedeniyle düzenlenen törene Belediye Başkanı Dursun Mirza, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sert, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, Açelya’nın babası Bahadır Ergin ve annesi Gülçin Ergin yanı sıra okul arkadaşları katıldı.

Açelya’nın sınıf arkadaşları Açelya ile ilgili anılarını ve onun için yazdıkları şiiri katılımcılar ile paylaştılar. General Balcı Çamlığı yanında yeni yapılan çocuk oyun parkına Açelya Ergin adı verilerek ismi ölümsüzleştirilirken küçük kız çocuğunun yakınları okunan şiir ile duygu dolu anlar yaşadı. Açelya’nın babası Bahadır Ergin’ Kızımın okul arkadaşlarına, öğretmenlerine, Zor günlerde yanlarında olup destek olan Atilla Atakay ve Belediye Başkanı Dursun Mirza teşekkür ediyorum’ dedi.

Yaşadıkları acıyı paylaştığını dile getiren Belediye Başkanı Dursun Mirza ‘İyi bir sporcu, iyi bir evlat ve başarılı bir öğrenci olan Açelya kızımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Açelya’nın ne kadar sevildiğini görüyoruz ve onun isminin yaşatılmasını gerektiğini de düşündük. Araştırmalarımız sonucunda bu çocuk parkına isminin verilmesini uygun gördük. Küçük kızımızı unutmayacağız. En büyük acıyı tabii ki anne babası yaşıyor, onlara sabır diliyorum’ dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.