KOSOVALI KADINLAR KARESİ'DE | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KOSOVALI KADINLAR KARESİ’DE

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Hünerli Eller tarafından verilecek olan kurslara katılmak için Balıkesir’e gelen Kosovalı kadınları ağırlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Kosova bizim, Türkiye’de sizin ikinci memleketinizdir. Biz ortak bir medeniyetin birbirine gönülden bağlı dostlarıyız” dedi.

Türkiye ve Kosova arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla Yunus Emre Enstitüsü tarafından hayata geçirilen; Kalkınma Bakanlığı, Priştine Büyükelçiliği, Karabük ve Karesi belediyelerinin de desteklediği “Halı ve Tel Kırma Kursları” kapsamında Yakova ve Drenas’tan gelen savaş mağduru kadınlar, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın konuğu oldu. Başkan Yılmaz, “Hiçbir zaman unutmuyoruz; Kosova Türkiye’dir, Türkiye Kosova’dır. Hepimiz ortak bir tarihin, ortak bir medeniyetin, birbirine dost, birbirine kardeş olduğu bir yapının insanlarıyız” dedi.

“KOSOVA BİZİM İKİNCİ MEMLEKETİMİZ”
1 ay boyunca hem Balıkesir’i tanıyacak hem de mesleki eğitim ve geleneksel sanatlar üzerine Hünerli Eller tarafından verilecek kurslara katılacak olan kursiyerleri makamında ağırlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kosovalı kadınları Karesi’de konuk etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kosova bizim, Türkiye’de sizin ikinci memleketiniz” açıklamasında bulundu.

“BU MEDENİYET YENİDEN UYANACAK”
Yunus Emre Enstitüsü ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) hayata geçirdiği faaliyetleri belediyeler olarak yerelde desteklemek istediklerini kaydeden Başkan Yücel Yılmaz, “Büyük bir medeniyetin yeniden uyanışını birlikte gerçekleştireceğiz. Hedefimiz kültürümüzle, demokrasimizle ve insanlığımızla dünyaya örnek gösterilecek bir toplum oluşturmak” dedi.

“ADALETİ DÜNYAYA TANITACAĞIZ”
Din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin adaletli bir yönetimin Kosova’da yaklaşık 500 yıl hüküm sürdüğünü belirten Başkan Yılmaz, “Adaletli yönetim anlayışımız ile kültürel zenginliğimizi dünyaya yaşatmamız gerektiğine inanıyorum. Burada bulunuyor olmanız bizim için de çok önemli. Böylesine güzel bir organizasyonda gönüllü olarak yer almanız nedeniyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“KOSOVA TÜRKİYE, TÜRKİYE KOSOVA’DIR”
Kosova’nın genç bir cumhuriyet olduğunu ve kendini hiçbir zaman Kosova’da yabancı olarak hissetmediğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Hiçbir zaman unutmuyoruz; Kosova Türkiye’dir, Türkiye Kosova’dır. Hepimiz ortak bir tarihin, ortak bir kültürün, ortak bir medeniyetin, birbirine dost, birbirine akraba, birbirine kardeş olduğu bir yapının insanlarıyız” açıklamasında bulundu.

“BALIKESİR’DE OLMAKTAN MUTLUYUZ”
Drenas Kadın Haklarını Koruma Dernek Başkanı Kadire Tahiraj ise Balıkesir’de bulunmaktan memnuniyet duyduklarını söyleyerek misafirperverlikleri için Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibine teşekkür etti. Drenas’ın Kosova Savaşı’ndan en fazla zararı gören bölgelerden biri olduğunu kaydeden Tahiraj, “Yanımızda olan ve bağımsızlığımızı kazanmamız konusunda bizlere destek çıkan Türk Milleti’ne teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.