KOSGEB'TEN ESNAFLARA SIFIR FAİZLİ KREDİ! NASIL YAPILIR? | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

KOSGEB’TEN ESNAFLARA SIFIR FAİZLİ KREDİ! NASIL YAPILIR?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

KOSGEB’in Sıfır Faizli Kredi Faiz Desteği (2017) kapsamında vereceği 50.000 TL limitli kredi faiz ile ilgili bilgiler ektedir. Aralık ayında krediye başvuru yapan işletmeler bu krediye de başvuru yapmış sayılacaktır. Tekrar başvuru oluşturmalarına gerek yoktur. Aralık ayında kredi faiz desteğine başvuru yapmayan firmalar ise KOSGEB veri tabanına kayıt olmadan, KOSGEB’e beyanname vermeden sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden başvuru yapabileceklerdir.

KOSGEB’DEN 50 BİN TL’YE KADAR SIFIR FAİZLİ KREDİ (2017)

• 2016 ARALIK AYINDA SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ FAİZ DESTEĞİNE BAŞVURU YAPAN İŞLETMELERİN YENİDEN BAŞVURU YAPMASINA GEREK YOKTUR.
• BAŞVURULAR 10-20 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr ADRESİNDEN YAPILACAKTIR.

• BAŞVURU ÖNCESİNDE KOSGEB VERİ TABANINA KAYIT OLMA, BEYANNAME VERMİŞ OLMA ŞARTI ARANMAYACAKTIR.

• İŞLETMELER, ÇALIŞAN SAYISI VE NET SATIŞ HÂSILATI DAHA AZ OLANDAN BAŞLAYARAK SIRALANACAKTIR.

• TÜM BAŞVURU YAPAN İŞLETMELER GÜVENLİK SORUŞTURMASINDAN GEÇİRİLECEKTİR.

• 27 ŞUBAT 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN KREDİ FAİZ DESTEĞİNE HAK KAZANAN İŞLETMELERE SMS VE BİLGİLENDİRME E-POSTALARI GÖNDERİLECEKTİR .

• 14/12/2015 TARİH VE 2015/8297 SAYILI BAKANLAR KURULU KARARI İLE ESNAF VE SANATKARLARA KULLANDIRILAN 30.000 TL FAİZSİZ KREDİDEN YARARLANAN ESNAF VE SANATKARLAR, 2017 YILI KOSGEB SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ DESTEĞİ PROGRAMINDAN YARARLANAMAYACAKLARDIR.

KİMLER BU DESTEKTEN FAYDALANABİLECEK?

• 2016 YILINDA SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ FAİZ DESTEĞİNE BAŞVURUDA BULUNMUŞ 244.980 İŞLETMEDEN SÖZ KONUSU KREDİYİ KULLANARAK KOSGEB TARAFINDAN DESTEK ÖDEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLEN İŞLETMELER HARİÇ OLMAK ÜZERE, BAŞVURUSU BULUNAN VE GEREKLİ ŞARTLARI TAŞIYAN TÜM İŞLETMELERİN, BU PROGRAMDAN FAYDALANDIRILMASI PLANLANMIŞ OLUP, BU İŞLETMELERİN TEKRAR BAŞVURU YAPMASINA GEREK YOKTUR. ÖNCELİKLİ BAŞVURULARI GEÇERLİ SAYILACAKTIR. BAŞVURU YAPAMAYAN ÖZELLİKLE MİKRO İŞLETMELERİN YENİ BAŞVURU YAPMALARINA İMKÂN SAĞLANMAKTADIR.
• KOSGEB VERİ TABANINA KAYITLI, 2015 BEYANNAMESİ ONAYLI VE KOSGEB DESTEKLERİNDEN YASAKLI OLMAYAN MİKRO İŞLETMELER (YILLIK NET SATIŞ HÂSILATI 1 MİLYON TL’NİN ALTINDA OLAN VE 10’DAN AZ ÇALIŞAN SAYISI OLAN İŞLETMELER) DESTEKTEN ÖNCELİKLE YARARLANACAKLARDIR.
• BEYANNAMESİ ONAYLI OLMADAN BAŞVURU YAPAN İŞLETMELER DESTEKTEN YARARLANMAYA HAK KAZANMALARI HALİNDE KOSGEB VERİ TABANINA KAYIT OLUP GÜNCEL BEYANNAME VERECEKLERDİR.

PROTOKOLE TARAF OLAN BANKALAR:
AKBANK, DENİZBANK, QNB FİNANSBANK, T. GARANTİ BANKASI, T. HALK BANKASI, T. İŞ BANKASI, T. VAKIFLAR BANKASI, YAPI VE KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.