foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KORE GAZİLERİNDEN BAŞKAN MİRZA’YA ZİYARET

DSC_3583
Paylaş
 

Kore Gazileri Federasyonuna bağlı olan Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı makamında ziyaret etti.

Başkan Mirza, Bandırma’da yaşayan Kore gazileriyle birlikte ziyarete gelen Güney Kore savunma ataşesi Kurmay Alb. Joosong Han ve Türkiye Muharip Gaziler Genel Başkanı emekli Alb. Şükrü Tandoğan’nın ziyaretlerinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Başkan Mirza ‘1922-1950 yılları arasında yapılan Kore Savaşında mücadele eden ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin üstün muharebe yeteneğine sahip olduğunu gösteren Kore Gazilerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum.  Bu savaşın kentimiz için önemli değerlerinden biri olan ve vatanından binlerce kilometre uzaklarda büyük fedakarlıkla savaşan Bandırma doğumlu Üsteğmen Mehmet Gönenç’in öncülüğünde Türk askerinin yalnız kendi memleketi için değil dünya barışını koruma adına canı pahasına savunmada bulunmasını dünyaya göstermiştir. Tüm şehitlerimizi şükranla anıyoruz’ dedi.

Başkan Mirza günün anısına Güney Kore savunma ataşesi Kurmay Alb. Joosong Han ve Türkiye Muharip Gaziler Genel Başkanı emekli Alb. Şükrü Tandoğan’a hediyelerini takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.