KÖR MUHALEFET YAPIYORLAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KÖR MUHALEFET YAPIYORLAR

Paylaş
 

CHP’li Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan’a cevap veren Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Av. Kemal Aydemir, “Ayan’ın da mensubu olduğu muhalefet partisi her zaman kör muhalefet yapıyor” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Av. Kemal Aydemir, CHP’li Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan’ın hakkında yaptığı eleştirilere yanıt verdi. Ak Partili belediyeler tarafından şehirlere yapılan her hizmetin CHP tarafından her zaman eleştirildiğini ifade eden Başkan Aydemir, “Onur Ayan’ın da mensubu olduğu muhalefet partisi her zaman kör muhalefet yapmış, yapılan güzel işleri dahi görmezden gelmiştir” dedi.

 

HİZMET SİYASETİ

Ak Partili Karesi Belediyesi’nin ve Ak Parti Karesi İlçe Teşkilatı’nın Karesi’de yaşayan her bir vatandaşın sözünü emir telakki ettiğini belirten Aydemir, “Başbakanımızın da dediği gibi patronumuz vatandaş. Hizmetiyle eleştirdiğiniz Ak Parti, vatandaşın ortalamasını temsil ediyor. Biz vatandaşın içinden geldik, onların derdini, sorunlarını biliyor bu doğrultuda hizmet siyaseti yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

KİM KİMİN DENGİ

GÖRMÜYOR

 

CHP’li Ayan’ın “Eleştirilerimizi Karesi Belediyesi’ne yaptık fakat Aydemir Yücel Yılmaz’ın sözcüsü olmuş” sözlerine yanıt veren Başkan Aydemir, “Kendisi siyasi hırsı yüzünden kim kimin dengi göremez olmuş. Sen Ak Partili belediyeyi hizmet yönünden eleştirirsen sana cevabı elbette ben vereceğim. Ben 15 Ağustos 2013’ten bu yana ilçe başkanıyım. 3 yılı geçen görev sürem boyunca 2014 yerel seçimini, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimini, 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimlerini yaşayarak, oylarını arttıran bir teşkilatın ilçe başkanıyım. Senin gidip şov yaptığın yerlerde çay içmişliğimiz, kurduğumuz dostluklarımız elbette ki senden fazla” dedi.

 

TEŞKİLATIN TAKDİRİ

Kendi İlçe Başkanlığı seçimi sürecinden bahseden Aydemir, “Sayın Ayan gibi 3 adaylı bir seçimden bir oy farkla değil, onlarca kişinin bulunduğu temayül yoklamasından teşkilatın takdiri ile çıkmış bir ilçe başkanıyım. Yaptığı bu eleştiriler yine söylüyorum ki siyasi toyluğundan kaynaklanıyor” ifadelerini kullandı.

 

AK PARTİ, MİLLETİN PARTİSİ

Ak Parti’nin ‘baskı’ ve ‘korku’ ile değil yaptığı hizmetler neticesinde ‘milletin partisi’ haline geldiğini söyleyen Başkan Aydemir, “Daha öncede söyledim, şimdi de söylüyorum. Onur Bey’in bastığı her yerde Karesi Belediyesi’nin imzası var. Yapılan hizmetleri tek tek anlatmak yerine kendisine sınırlarını biraz daha genişleterek Karesi’nin tüm kırsal mahallelerini ziyaret etmesini öneriyoruz. Siyaset sadece Yaylacık ile yapılmaz” dedi.

 

VATANDAŞIMIZA SAYGIMIZDAN

Ayvalık Belediyesi’nin belediyeciliğin en temel hizmeti olan yol ve asfalt işine dahi beceremediğini kaydeden Başkan Av.Kemal Aydemir, “Buna rağmen Karesi’ye müdahale eden Rahmi Gencer mi kendisini 6 Ok’un ilkelerine adamış” dedi. Ayan’ın giyimi ile ilgili yönelttiği eleştirileri de yanıtlayan Aydemir, “Bizim takım elbise ile vatandaşımızın önünde düğme iliklememiz saygımızdan” dedi.

 

AYAN’A “BİBER” CEVABI

 

Daha önce gittiği Yaylacık Mahallesi’nde yaptığı “biber tarlada kurudu” açıklamalarına da değinen Başkan Aydemir, “Bahsettiğin yerdeki üreticiden daha önce biberleri alan senin Altıeylül İlçe Başkanı’nın Yusuf Yüksel. Tarlada topladığın biberleri senin ilçe başkanın fiyat kırıp almıyorsa bunun emek ile ne alakası var” ifadelerini kullandı.

 

ÇİĞDEM HANIMA SOR” TAVSİYESİ

Karesi Belediyesi’nin “kardeş şehir” ziyaretlerini eleştiren ve ‘turistik gezi’ olarak nitelendiren Ayan’a, Karesi Belediye Meclis üyesi Çiğdem Dönmez örneğini veren Başkan Aydemir, “Çiğdem Hanım’dan son turistik gezimiz ile ilgili bir rapor talep et bakalım. Kendisi sana Kosova’da eşlik ettiği TİKA, Yunus Emre Enstitüsü ve bakanlık temaslarımızı anlatsın” dedi.

Bir önceki yazımız olan DARBECİ KOMUTANIN PARMAK İZLERİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.