foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

Kooperatiflerin sorunları Meclis gündeminde

timthumb (2)
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde Kırsal Kalkınma Kooperatiflerinin sorunlarını Meclis Gündemine taşıdı.

Tüm “Balıkesir ilinde faaliyet gösteren Kırsal Mahallelerde Kurulu(eski köyler) Kooperatiflerin, özellikle orman bölgesinde ki işleri ellerinden alınarak şirketlere ihale edilmek istenmektedir. Daha önce Orman Bölge Müdürlüğünün ihale uygulaması Genel Müdürlükçe iptal edilmesine karşın, şimdi kooperatifler, 2 yıl öncesinin fiyatları ile ağaç kesmeye zorlanmışlardır. Mağdur olan kırsal mahalle halkının teşvik edilmesi gerekirken, cezalandırılmışlardır” dedi.

Tüm, Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’nun cevaplandırması istemi ile TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şunları sordu: Balıkesir Genelinde Orman Genel Müdürlüğünce ağaç kesim işlemi
yaptırılmakta mıdır? Bu işlemler hangi yöntemle ihale edilmektedir? Daha önce 75.00 TL m3 fiyatı olarak ödeme yapılmış mıdır? İddia edildiği üzere 56.00 TL ödeme yapılmakta mıdır? Bu fiyat hangi kriterlere göre belirlenmektedir? 75.00 TL ödeme yapıldığı dönemde hangi kriter uygulanmıştır. Balıkesir Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanında faaliyet gösteren kaç tane Kırsal Kalkınma Kooperatifi vardır? Kırsal kalkınma kooperatiflerini özellikle ormancılık faaliyetlerinde desteklemeyi düşünüyormuşsunuz? Destekleme kapsamında ne gibi çalışmalarınız vardır? Açıklar mısınız?

Bir önceki yazımız olan YAKUP ATAŞ MECLİSİN EN AKTİF ÜYELERİ ARASINDA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.