KOCATAŞ: ÖZGÜR TOPLU SÖZLEŞME İSTİYORUZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özgür toplu sözleşme istediklerinin altını çizen Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanı Mustafa Kocataş, 4688 sayılı yasanın ILO sözleşmeleri başta olmak üzere uluslararası hukuk ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına aykırı içeriği ile özgür toplu sözleşme hakkı önünde engel olduğunu söyledi.
4688 Sayılı Yasa ile kamu emekçilerinin hak ve çıkarını koruyup geliştirecek gerçek bir toplu iş sözleşmesinin yapılabilmesinin mümkün olmadığının altını çizen Kocataş, “Uluslararası standartlara ve sözleşmelere uygun gerçek bir Toplu İş Sözleşmesi masası kurulmalı, bunun için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır” dedi.
Toplu sözleşme görüşmelerine de değinen Kocataş “Bu toplu sözleşme döneminde de kamu emekçilerinin haklarının hükümet ve yandaş konfederasyonu tarafından gasp edilmemesi için mücadeleyi yükselteceğiz. Bu kapsamda; Toplu sözleşme görüşmelerinin başlayacağı 3 Ağustos Pazartesi günü Çalışma Bakanlığı önünde yapılacak merkezi eylem için Ankara’da olacağız. Sendikalı olsun olmasın, tüm kamu emekçilerini mücadeleyi büyütmeye, geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOCATAŞ: ÖZGÜR TOPLU SÖZLEŞME İSTİYORUZ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x