KOCA SEYİT SOMA'DA SAHNELENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

KOCA SEYİT SOMA’DA SAHNELENDİ

Paylaş
 

Havran Belediyesi Kültür Sanat Kulübünün ve Soma-Balıkesir Yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültürel ve Sosyal Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu “Koca Seyit” Tiyatrosu, Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda Somalılar ile buluştu.

Çanakkale Savaşları ve Koca Seyit’in hayatını konu alan Önce Vatan isimli tiyatro oyununa Soma Halkı yoğun ilgi gösterdi.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy gece sonunda Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye Koca Seyit heykeli takdim etti. Başkan Ersoy Soma Belediyesine ve Soma-Balıkesir Yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültürel ve Sosyal Dayanışma Derneğine örnek ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy Soma’da ziyaretlerine Maden şehitliği ile başladı. Soma ilçesinde geçen yıl meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçi için Maden Şehitliği’nde dua eden Başkan Ersoy daha sonra madende hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine taziye ziyaretlerinde bulundu. Başkan Ersoy, “Ekmeği için yerin yedi kat altından çalışan kardeşlerimiz yaşanan faciada yaşamlarını yitirdiler. Allah mekanlarını cennet eylesin” dedi. Maden kazasında hayatını kaybeden ailelerin çocukları sohbet eden Başkan Ersoy çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Başkan Emin Ersoy’a Soma ziyareti esnasında eşi Aliye Ersoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz’da eşlik etti.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.