KIZILAY KADINLARI’NDAN DOLU DİZGİN KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

KIZILAY KADINLARI’NDAN DOLU DİZGİN KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kızılay Kadınları, yüreğinde farklı hüzünleri taşıyan kadınları; kadınlar gününde gülümsetti.

Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanların ihtiyaçlarını gidermek için, dünyanın her yerinde yıl boyunca faaliyet gösteren Türk Kızılayı 8 Mart Dünya Kadınlar gününü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Balıkesir Merkez Şube Kızılay Kadın Kolları 8 Mart kutlamalarına Sayın Vali Hasan Şıldak’ın eşi Hanımefendi Fatmanur Şıldak’ı ziyaret ederek başladılar.  Şıldak’ı makamında ziyaret eden Kızılay Kadınları uygulamakta oldukları projeleri anlatma, pandemi etkilerini azaltmak amacıyla planladıkları projeleri sunma imkanı buldular.

Kızılay Kadınları “Vatan Sağolsun” diye bağrına taş basan Şehit annelerini ve şehit eşlerinin Kadınlar Gününü kutlayarak Kızılay fincan takımı, kahve ve kolonya hediye ettiler. Şehit Turgut Solak’ın eşi Aynur Solak ve Şehit Gökhan Bakır’ın eşi Yeşim Bakır çalıştıkları kurumda ziyaret edilirken; Şehit Osman Köseoğlu’nun eşi Emine Köseoğlu, Şehit Süleyman Ordu’nun eşi Halime Ordu ve Şehit Hasan Talay’ın annesi Semanur Talay evlerinde ziyaret edildi.

Yetim annelerini de unutmayan Kızılay Kadınları kapı kapı dolaşarak ihtiyaçlı kadınların Kadınlar Gününü çeşitli hediyelerle ve karanfillerle kutlayıp, ihtiyaçlarını giderdiler.

Hanımeli Pazarında el emeği ile üretim yapan emekçi kadınlarında gününü kutlayan Kızılaycılar Hanımeli Pazarı esnafına kahve dağıtımı yaptı.

153 yıllık Merhamet Çınarının Kadınları yardımlaşma ve dayanışma ruhunu rol model olarak kendinden sonraki nesillere aktarmak, toplum yararına katkıda bulunmak, toplumsal sorunlar karşısında çözümün bir parçası olmak ve ihtiyaçlı kesimlerin yaralarına merhem olmak için “İYİLİK KİME YAKIŞMAZ Kİ“ sloganıyla herkesi Kızılay gönüllüsü olmaya davet ediyor.

Bir önceki yazımız olan BAŞKAN AV. TOLGA TOSUN EMEKÇİ KADINLARI ZİYARET ETTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.