'KIYMETİMİZİ BİLMELİYİZ' | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

‘KIYMETİMİZİ BİLMELİYİZ’

Paylaş
 

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, artan güvenlik tehditleri karşısında ABD ve AB arasında ortaklığın devam etmesi gerektiğini belirtti.

“YOLA YALNIZ DEVAM ETMEK SEÇENEK DEĞİL”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, artan güvenlik tehditleri karşısında ABD ve Avrupa Birliği (AB) arasında ortaklığın devam etmesi gerektiğini belirterek, “Yola yalnız devam etmek seçenek değil” dedi.

‘ORTAKLIĞIMIZI SORGULAYACAK ZAMAN DEĞİL’

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Guardian için kaleme aldığı makalede, “Çağımızın en büyük güvenlik zorlukları ile karşı karşıyayız. Şu an Avrupa ve ABD arasındaki ortaklığın kıymetini sorgulayacak zaman değil.” ifadelerini kullandı.
(NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Trump ABD Başkanı seçildikten hemen sonra Trump’ın AB ile ilgili eleştirilerini hatırlatarak ‘O haklı’ demişti)

‘AB VE ABD SAYESİNDE SOVYETLERİ YILDIRDIK’

AB ve ABD arasındaki ortaklığın son 67 yıl boyunca barış, özgürlük ve refahın kaynağı olduğunu belirten Stoltenberg, “Bu ortaklık sayesinde Sovyetler Birliği’ni yıldırdık ve soğuk savaşı sonlandırdık. Bu, Avrupa’da entegrasyon sağlayarak bugün sahip olduğumuz eşi görülmemiş bir barış ve varlık ortamını yarattı.” ifadelerini kullandı.

‘İŞBİRLİĞİ ARTARAK DEVAM ETMELİ’

AB ve ABD arasında işbirliğinin artarak devam etmesi gerektiğine işaret eden Stoltenberg,“Bu belirsiz zamanlarda, güçlü bir Amerikan liderliğine ihtiyacımız var. Avrupalıların da bu yükün adil bir payına omuz vermelerine ihtiyacımız var. Hepsinden önemlisi Avrupa ve Amerika arasındaki ortaklığın kıymetinin farkına varmalıyız. Bu halen zaruri. Farklılıklarımızı derinleştirmektense, bizi birleştiren şeyleri artırmalıyız. Yola yalnız devam etmek ne Avrupa ne de ABD için seçenek değil.” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.